X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Brazylia: ponad 50 tys. nowych zakażeń SARS-CoV-2. Władze kładą nacisk na szczepienia

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2021 05:07
W Brazylii w ciągu ostatniej doby odnotowano ponad 50 630 nowych zakażeń koronawirusem i 978 zgonów wywołanych COVID-19 - poinformowało ministerstwo zdrowia tego kraju. Władze zapowiedziały intensyfikację kampanii szczepień w lutym i marcu.
Brazylia dopuściła do użytku szczepionkę AstraZeneki i chińskiego Sinovac Biotech. Trwają badania kliniczne przed dopuszczeniem do stosowania preparatów z Indii oraz Rosji
Brazylia dopuściła do użytku szczepionkę AstraZeneki i chińskiego Sinovac Biotech. Trwają badania kliniczne przed dopuszczeniem do stosowania preparatów z Indii oraz RosjiFoto: EFE/ FORUM

Brazylia szczepienia PAP-1200.jpg
Dramatyczna sytuacja w Brazylii. Każdego dnia na COVID-19 umiera ponad 1000 osób

Brazylijski regulator dopuścił do użytku szczepionkę brytyjskiego producenta AstraZeneca i chińskiego Sinovac Biotech. Trwa ostatnia faza badań klinicznych przed dopuszczeniem do stosowania w warunkach epidemii preparatów z Indii oraz Rosji. Dostawy tych szczepionek zostaną zrealizowane w drugiej połowie lutego i na początku marca.

Tragiczny bilans epidemii COVID-19

Tymczasem sytuacja epidemiologiczna w kraju jest bardzo poważna. Pod względem łącznej liczby zakażeń Brazylia zajmuje trzecie miejsce na świecie, po USA i Indiach. Jeśli chodzi o liczbę zgonów, państwo to jest drugim najbardziej dotkniętym koronawirusem krajem na świecie, po Stanach Zjednoczonych.

Czytaj także: 

Łączna liczba zachorowań od początku pandemii wynosi 9 mln 497 795. Zmarło od marca epidemii 231 012 osób. 

opr. Johns Hopkins University

mbl

Czytaj także

Brazylia: pierwsze na świecie przypadki zakażenia dwiema mutacjami SARS-CoV-2 naraz

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 00:09
W Brazylii zdiagnozowano u pacjentów zakażenie dwiema różnymi mutacjami COVID-19 jednocześnie. Rezultaty badań naukowcy z południa kraju opublikowali w medycznym serwisie internetowym medRxiv. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fatalna sytuacja epidemiczna w stanie Amazonas w Brazylii. Wszczęto śledztwo wobec ministra

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2021 05:20
Brazylijska policja wszczęła dochodzenie wobec ministra zdrowia Eduardo Pazuello w celu zbadania jego współodpowiedzialności za tragiczny rozwój wydarzeń w Manaus, dwumilionowej stolicy stanu Amazonas i w całym stanie, w szczycie pandemii koronawirusa. Doszło tam w styczniu do całkowitego załamania się systemu ochrony zdrowia.
rozwiń zwiń