X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mieszanie szczepionek od różnych producentów. Brytyjscy naukowcy rozpoczęli badania

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 12:07
Czy szczepionki różnych producentów można ze sobą mieszać - na to pytanie ma odpowiedzieć badanie rozpoczynające się w Zjednoczonym Królestwie. Autorzy poszukują ośmiuset ochotników. Rząd wydał na eksperyment siedem milionów funtów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Mongkolchon Akesin

Ochotnicy dostaną najpierw produkt AstraZeneki, a potem Pfizera albo odwrotnie. Dawki będą od siebie oddzielone o miesiąc albo o dwanaście tygodni.

leyen 1200 shutterstock.jpg
Szefowa KE tłumaczy się z opóźnień dostaw szczepionek. "W polityce zawsze są wzloty i upadki"
Posłuchaj
00:42 Szczepionki dąbrowski IAR.mp3 Badania dotyczące mieszania szczepionek w Wielkiej Brytanii. Relacja Adama Dąbrowskiego (IAR)

Czytaj również:

Poprawa elastyczności

- To by sprawiło, że elastyczność dostaw bardzo by się poprawiła. Na poziomie krajowym, ale też regionalnym, gdyby okazało się, że zaczyna brakować jakiegoś produktu - powiedział BBC profesor Matthew Snape z uniwersytetu oksfordzkiego. Nie jest to pomysł nowy. Z sukcesem zastosowanego np. w przypadku Eboli, polio i odry. Co więcej, czasem taki system może też zwiększyć ochronę.

To jednak kwestia przyszłości. Na razie mieszanie produktów jest niedozwolone. A brytyjski rząd zapewnia, że zmieni decyzję tylko wtedy, gdy eksperci stwierdzą, iż nie ma ryzyka. Wyników nie poznamy raczej przed latem.

jmo

Czytaj także

Problemy z dostawą szczepionek w UE. Politolog: za miesiąc państwa będą prowadziły własne negocjacje

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 10:31
- Myślę, że za miesiąc nikt nie będzie brał pod uwagę na poważnie kwestii solidarności, tylko państwa będą prowadziły własne negocjacje i ta zasada egoizmu w stosunkach międzynarodowych zwycięży - powiedział o kryzysie w dostawie szczepionek dla państw UE prof. Jacek Reginia-Zacharski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepionka AstraZeneki dopuszczona na europejski rynek. Jest decyzja Komisji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 19:47
Komisja Europejska ostatecznie zatwierdziła i dopuściła na unijny rynek szczepionki przeciw koronawirusowi firmy AstraZeneca. Kilka godzin wcześniej zielone światło dla autoryzacji dała Europejska Agencja Leków uznając, że preparat jest bezpieczny i skuteczny.
rozwiń zwiń