X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Chiny zakazują telefonów komórkowych w szkołach. Walka z uzależnieniem uczniów

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 17:43
Chińskie władze zakazują uczniom podstawówek i szkół średnich używania telefonów komórkowych na terenie szkoły. Decyzję tę pozytywnie oceniają internauci. Szkołom polecono instalowanie tradycyjnych budek telefonicznych, które mają dać uczniom możliwość kontaktu z rodzicami w razie nagłej potrzeby.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/R7 Photo

Posłuchaj

00:55 10886127_1-saj.mp3 Chiny zakazują telefonów komórkowych w szkołach. Tomasz Sajewicz z Pekinu (IAR)

Chińskie ministerstwo edukacji wydało rozporządzenie, które zakazuje uczniom szkół podstawowych i średnich używania telefonów komórkowych na terenie szkoły. Dopuszcza się możliwość ich przynoszenia przez uczniów, o ile rodzice wyrażą na to pisemną zgodę.

Mjanma PAP-663.jpg
Wojskowy zamach stanu w Birmie. Chiny odrzucają oskarżenia o wspieranie puczu

Szkoły zobligowano zaś do instalowania tradycyjnych budek telefonicznych, które nieomal całkowicie
zniknęły z krajobrazu chińskich miast.

Zobligowano też nauczycieli, aby zaprzestali komunikacji z uczniami za pomocą telefonów komórkowych i smartfonów, a w szczególności zlecania im w ten sposób prac domowych.

Czytaj także:

Władze twierdzą, że ten krok ma pomóc w ochronie wzroku uczniów i w walce z uzależnieniem od Internetu, które w Chinach jest coraz większym problemem w najmłodszej grupie wiekowej.

Według badań z 2018 roku, spośród 175 milionów użytkowników Internetu w Chinach poniżej 18 roku życia, 74 procent miało co najmniej jeden telefon komórkowy. Chińskie ministerstwo edukacji zaapelowało jednocześnie do rodziców, aby rozwijali u swoich pociech zainteresowania sportem, czytaniem książek czy hobby.

paw/