X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Najważniejsza jest cierpliwość". Papież z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 19:56
Papież powiedział, że w życiu konsekrowanym, wspólnotowym i osobistym najważniejsza jest cierpliwość. Z okazji Święta Ofiarowania Pańskiego i obchodzonego dziś Światowego Dnia Życia Konsekrowanego Franciszek odprawił uroczystą mszę w bazylice watykańskiej.
Papież Franciszek podczas mszy św. w intencji osób konsekrowanych w bazylice watykańskiej
Papież Franciszek podczas mszy św. w intencji osób konsekrowanych w bazylice watykańskiejFoto: PAP/EPA/Andrew Medichini / POOL

W homilii papież podkreślił, że Bóg nie oczekuje od nas doskonałości. Okazuje nam swoje miłosierdzie i cierpliwość, nawet wtedy, gdy nasze serca są zamknięte. - To jest powodem naszej nadziei - Bóg niestrudzenie nas oczekuje. Kiedy się oddalamy - wychodzi, aby nas szukać, gdy upadamy - podnosi nas - powiedział.

zakonnica_1200.jpg
Święto zakonnic i zakonników. 2 lutego w Kościele Ofiarowanie Pańskie

Franciszek podkreślił, że cierpliwość nie jest jedynie tolerowaniem trudności i fatalistycznym znoszeniem przeciwności. To nie oznaka słabości, a hart ducha, który pozwala nam udźwignąć nasze problemy.

Posłuchaj
00:56 10884096_1.mp3 Papież Franciszek: nie można żyć w nostalgii za przeszłością i skarżyć się, że świat nas już nie słucha. Relacja Piotra Kowalczuk z Rzymu (IAR)

 

Zwracając się do osób konsekrowanych powiedział, że nie można żyć w nostalgii za przeszłością i skarżyć się, iż „świat już nas nie słucha”. Należy wykazać odważną cierpliwość, odkrywać nowe drogi i szukać tego, co podpowiada Duch Święty.

st

Czytaj także

"L’Osservatore Romano" pisze o odmowie żywienia chorych. "Pośredni komentarz Watykanu ws. śmierci Polaka"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 12:46
Watykański dziennik "L’Osservatore Romano" skrytykował odmawianie podawania pożywienia i wody ciężko chorym osobom, które nie są w stanie same jeść. "Choć nie ma w nim mowy o sprawie zagłodzonego na śmierć w Wielkiej Brytanii Polaka, to można odebrać ten głos jako pośredni komentarz Watykanu" - komentuje "Vatican News". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biskup Wiesław Lechowicz złożył życzenia osobom konsekrowanym posługującym wśród Polonii

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 15:06
Z okazji przypadającego jutro 25. Dnia Życia Konsekrowanego życzenia osobom konsekrowanym posługującym wśród Polonii złożył bp Wiesław Lechowicz, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
rozwiń zwiń