X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wielka Brytania: masowe badania po wykryciu kolejnych mutacji COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 20:34
W Anglii są prowadzone masowe badania po wykryciu kolejnych przypadków tak zwanego południowoafrykańskiego wariantu koronawirusa. Brytyjczycy próbują nie dopuścić do rozprzestrzenienia się mutacji. Badaniami przesiewowymi zostanie objętych 80 tysięcy osób. Chodzi o osiem obszarów, w tym rejony Ealingu - najbardziej "polskiej" dzielnicy Londynu.
Pandemia w Wielkiej Brytanii
Pandemia w Wielkiej BrytaniiFoto: PAP/EPA/NEIL HALL

Południe Maidstone w hrabstwie Kent, Mitcham na przedmieściach stolicy i obszar obejmujący Greenford i Hanwell na londyńskim Ealingu. Mieszkańcy między innymi tych terenów wkrótce usłyszą pukanie do drzwi i propozycję błyskawicznego badania - albo na miejscu, albo w ruchomym centrum do przeprowadzania testów.

koronawirus free laboratorium shutt 1200 .jpg
Hiszpańscy naukowcy: zmiany na języku, dłoniach i stopach u 25-40 proc. zakażonych COVID-19

"Przerwać łańcuchy zakażeń"

- Już teraz obowiązuje lockdown. Nikt nie powinien podróżować, ale dotyczy to szczególnie mieszkańców tych obszarów. Każdy, kto choćby myśli o naciągnięciu zasad - nie może tego zrobić - mówił minister zdrowia Matt Hancock. Susan Hopkins z rządowej agencji Public Health England dodawała, że celem operacji jest "znalezienie kolejnych przypadków, zidentyfikowanie łańcuchów zakażeń i przerwanie ich". Doktor Hopkins zastrzegła, że wariant południowoafrykański nie wydaje się powodować cięższego przebiegu choroby, ani nie jest bardziej zaraźliwy. Ale istnieje prawdopodobieństwo że może być bardziej odporny na szczepionki, choć - jak podkreśliła- według ekspertów ich efektywność wciąż powinna być wysoka.

Posłuchaj
00:53 10882178_1.mp3 W Anglii badania po wykryciu kolejnych przypadków mutacji (IAR)

 

Tymczasem Królestwo szczepi w największym tempie w Europie. Na Wyspach wykonano ponad 9 milionów zastrzyków. Tylko w ten weekend szczepionkę przyjęła co sześćdziesiąta dorosła osoba. Po szczepionce są już właściwie wszyscy mieszkańcy domów opieki. Wyjątki są nieliczne i dotyczą placówek, gdzie wykryto akurat koronawirusa. Przynajmniej jeden zastrzyk otrzymało 90 procent ludzi w wieku ponad 80 lat.

Czytaj także:

Minister zdrowia powtórzył, że rząd ma wystarczająco dużą liczbę dawek, aby zrealizować swój cel - do połowy lutego zaszczepić najbardziej zagrożone grupy. Według danych 88 procent osób, które umierają na koronawirusa pochodzi właśnie z tych grup.

pkr

Czytaj także

W Wielkiej Brytanii wykryto nowy wariant koronawirusa. Rozprzestrzenia się szybciej niż ten znany do tej pory

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 18:40
W Wielkiej Brytanii wykryto nowy wariant koronawirusa, który - jak się uważa - rozprzestrzenia się szybciej niż ten znany do tej pory - poinformował w poniedziałek minister zdrowia Matt Hancock.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przerażająca liczba zgonów". Premier Wielkiej Brytanii ostrzega przed pandemią

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 23:59
Brytyjski premier Boris Johnson oświadczył, że rekordowy wzrost zgonów na COVID-19, jaki zanotowano w środę, jest "przerażający". Dodał, że należy liczyć się z dalszym wzrostem ze względu na rozprzestrzenianie się nowej, bardziej zaraźliwej mutacji wirusa.
rozwiń zwiń