X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"L’Osservatore Romano" pisze o odmowie żywienia chorych. "Pośredni komentarz Watykanu ws. śmierci Polaka"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 12:46
Watykański dziennik "L’Osservatore Romano" skrytykował odmawianie podawania pożywienia i wody ciężko chorym osobom, które nie są w stanie same jeść. "Choć nie ma w nim mowy o sprawie zagłodzonego na śmierć w Wielkiej Brytanii Polaka, to można odebrać ten głos jako pośredni komentarz Watykanu" - komentuje "Vatican News". 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Gorodenkoff

Autorką artykułu w "L’Osservatore Romano" jest profesor Gabriella Gambino, podsekretarz Dykasterii do spraw Świeckich, Rodziny i Życia. Profesor Gambino podkreśla, że odżywianie i nawadnianie pacjentów jest formą pielęgnacji należną każdemu pacjentowi, bez względu na stan, w jakim się znajduje.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Shutterstock eutanazja 1200.jpg
Ewa Błaszczyk o śmierci Polaka z Plymouth: bierna eutanazja

Piętnuje przypadki, w których pacjenci umierają nie z powodu swoich dolegliwości, a z braku wody i pożywienia. Wskazuje, że lekarze coraz częściej podejmują takie decyzje na podstawie wyroku sądowego.

"Prawo powinno być instrumentem chroniącym życie"

Jak pisze profesor Gambino, "prawo powinno być instrumentem chroniącym życie, a nie odbierającym je tyranem". Podkreśla, że decyzje takie są podejmowane rzekomo w najlepszym interesie pacjenta, który nie może sam się w tej sprawie wypowiedzieć.

Autorka ocenia, że to rezultat postępującej praktyki eutanatycznej i coraz powszechniejszej kultury odrzucenia osób najbardziej bezbronnych.

Czytaj także:

"Vatican News": pośrednia krytyka sprawy Polaka w Anglii

Do artykułu odniósł się także portal "Vatican News". Jak czytamy, słowa Gabrielli Gambino są "pośrednim komentarzem Watykanu" ws. będącego w stanie wegetatywnym Polaka, który w poprzednim tygodniu zmarł w szpitalu w Plymouth. "Artykuł został bowiem opublikowany w dzienniku L’Osservatore Romano, będącym nieoficjalnym głosem Stolicy Apostolskiej" - zauważa medium.

ms, IAR, vaticannews.va

Czytaj także

"Bierna eutanazja w majestacie prawa". Ewa Błaszczyk o śmierci Polaka w szpitalu w Plymouth

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 13:46
Założycielka kliniki "Budzik" Ewa Błaszczyk oceniła, że śmierć polskiego pacjenta w szpitalu Plymouth to "bierna eutanazja w majestacie prawa". W rozmowie z serwisem abczdrowie.pl podkreśliła, że pan Sławek był typowym pacjentem, który trafia do "Budzika". 
rozwiń zwiń