X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Austria: masowe protesty przeciwko obostrzeniom. Interweniowała policja

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 03:26
Około 10 tys. osób protestowało w niedzielę wieczorem w Wiedniu przeciwko restrykcjom epidemicznym. Jak poinformowały władze, doszło do starć demonstrantów z policją, podczas których rannych zostało co najmniej czterech funkcjonariuszy.
Austriacy manifestowali sprzeciw wobec ograniczeń nałożonych wskutek pandemii COVID-19
Austriacy manifestowali sprzeciw wobec ograniczeń nałożonych wskutek pandemii COVID-19Foto: DrehundSchnitt/ Shutterstock

koronawirus 1200.jpg
Brytyjski wariant koronawirusa w natarciu. Wykryto go już w ponad 50 państwach

Wielu demonstrantów nie miało masek ochronnych i nie zachowywało między sobą zgodnego z przepisami dystansu. W tej sytuacji policja ogłosiła rozwiązanie zgromadzenia i wezwała jego uczestników do rozejścia się. Gdy tłum podzielił się na mniejsze grupy, doszło do starć z siłami porządkowymi.

"Policjanci wykonali dobrą pracę"

Policja zatrzymała co najmniej dziesięć osób i spisała dane ponad 800, którym grożą kary za złamanie przepisów związanych restrykcjami epidemicznymi. - W zgromadzeniu uczestniczyli chuligani, osoby związane z radykalną prawicą, ale także rodziny. Policjanci wykonali dobrą pracę - powiedział minister spraw wewnętrznych Austrii Karl Nehammer.

Czytaj także: 

Od 26 grudnia w Austrii obowiązuje trzeci ogólnokrajowy lockdown. Od wybuchu epidemii zgłoszono w tym kraju ponad 414 tys. przypadków zakażeń; 7721 osób z Covid-19 zmarło. 


opr. Johns Hopkins University

mbl

Czytaj także

Nowy szczep koronawirusa w Niemczech. Szpital w Berlinie objęty kwarantanną

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2021 01:35
Klinika Humboldta w Berlinie została objęta kwarantanną po wykryciu u 20 pacjentów i pracowników nowego, bardziej zakaźnego szczepu koronawirusa - poinformowały w sobotę wieczorem niemieckie władze sanitarne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walentynkowy prezent dla nowojorczyków. Władze częściowo otworzą restauracje

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2021 04:36
Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo zapowiedział w piątek, że restauracje w mieście Nowy Jork będą mogły rozpocząć wydawanie posiłków w zamkniętych pomieszczeniach od 14 lutego, w Walentynki. Wolno im jednak udostępnić klientom tylko 25 proc. stołów.
rozwiń zwiń