X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Francja: manifestacje przeciwników ustawy bioetycznej. Interweniowała policja

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2021 01:43
W sobotę w 60 francuskich miastach odbyły się manifestacje organizacji chroniących życie przeciwko procedowanej w parlamencie ustawie bioetycznej. Doszło do starć zwolenników i przeciwników proponowanych zmian w prawie, interweniowała policja.
We Francji protesty aktywistów za życiem osłaniała policja
We Francji protesty aktywistów za życiem osłaniała policjaFoto: PAP/EPA/MOHAMMED BADRA

W sobotę w 60 francuskich miastach stowarzyszenia pro-life zgromadzone wokół La Manif Pour Tous zorganizowały demonstracje przeciwko procedowanej przez parlament ustawie bioetycznej, która znacząco wydłuża okres na przeprowadzanie aborcji, gdy zachodzi przesłanka tzw. niepokoju psychospołecznego matki, zezwala na in vitro parom lesbijskim i samotnym kobietom oraz wprowadza możliwość genetycznego modyfikowanie embrionów i tworzenie tzw. chimer.

senat_francja_free_1200.jpg
Nie będzie liberalizacji aborcji we Francji. Senat odrzucił projekt ustawy

Francuski Episkopat zwrócił się z prośbą do katolików i ludzi dobrej woli o modlitwę i post w intencji "otwarcia oczu na wszystkich i bycia wspólnie twórcami szacunku do istoty ludzkiej od momentu poczęcia”.

"Przesuwanie granic bioetycznych"

Gdyby kontrowersyjna ustawa została zaaprobowana przez Senat oznaczałoby to, że pozwala na "modyfikację ludzkiego embrionu przez dodanie komórek pochodzących z innych gatunków” - wskazuje profesor prawa na uniwersytecie Franche-Comte Jean-Rene Binet. "Celem takich działań, polegających na tworzeniu istot ludzko-zwierzęcych, miałoby być wytwarzanie u zwierząt organów do przeszczepów. Ów projekt jest ciągle dość hipotetyczny, ale mimo to budzi alarm o coraz dalsze przesuwanie granic bioetycznych" - ocenia katolicki tygodnik "Famille Chretienne".

Czytaj także: 

W sobotę w Rennes doszło do starć 250 zwolenników i 600 przeciwników ustawy w centrum miasta. Policja ochraniała mających pozwolenie władz na demonstracje członków ruchu pro-life. Policja użyła armatek wodnych i gazu łzawiącego w stronę kontrdemonstrantów, ale z powodu wiatru, gaz rozprzestrzenił się na wszystkich obecnych. Kilka starszych osób musiało odłączyć się od demonstracji z powodu podrażnień od gazu łzawiącego. - Po raz pierwszy w Rennes dochodzi do takiego wybuchu przemocy wobec nas - powiedział agencji AFP koordynator demonstracji i przedstawiciel La Manif pour Tous Hubert des Minieres,

Policja w Rennes zatrzymała kilka osób zakłócających marsz.

Na niedzielę zaplanowano kolejne kilkadziesiąt demonstracji, m.in. w Paryżu przed ministerstwem zdrowia.


mbl

Czytaj także

"Promowanie destrukcji życia". Amerykańscy biskupi przeciwko decyzji Bidena

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 04:16
Prezydent USA Joe Biden anulował zakaz wspierania przez Stany Zjednoczone organizacji międzynarodowych wykonujących zabiegi przerywania ciąży lub udzielających informacji na ten temat. Decyzję prezydenta USA skrytykowali przeciwnicy aborcji, w tym amerykańscy biskupi katoliccy, określając ją jako "promowanie destrukcji życia ludzkiego w krajach rozwijających się". 
rozwiń zwiń