X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Fatalna sytuacja epidemiczna w stanie Amazonas w Brazylii. Wszczęto śledztwo wobec ministra

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2021 05:20
Brazylijska policja wszczęła dochodzenie wobec ministra zdrowia Eduardo Pazuello w celu zbadania jego współodpowiedzialności za tragiczny rozwój wydarzeń w Manaus, dwumilionowej stolicy stanu Amazonas i w całym stanie, w szczycie pandemii koronawirusa. Doszło tam w styczniu do całkowitego załamania się systemu ochrony zdrowia.
Na każde 100 tysięcy mieszkańców stanu Amazonas przypada obecnie ponad 185 zgonów na COVID-19
Na każde 100 tysięcy mieszkańców stanu Amazonas przypada obecnie ponad 185 zgonów na COVID-19Foto: EFE/ FORUM

W stanie Amazonas tysiące chorych zmarło wskutek braku leków, a przede wszystkim tlenu medycznego. Osób "nie rokujących wyzdrowienia” nie przyjmowano do szpitali z braku miejsc.

brazylia FORUM 1200 .jpg
"Jesteśmy u kresu sił". Szczególna sytuacja epidemiczna w jednym z brazylijskich stanów

Śledczy sprawdzą ewentualne zaniechania ministra

Brazylijska prokuratura generalna zleciła policji zbadanie osobistej odpowiedzialności ministra zdrowia, generała dywizji w stanie spoczynku, Eduardo Pazuello, za tragedię w stanie Amazonas. Jak poinformowały sobotnie brazylijskie media, m.in. portal "Correio Braziliense”, dochodzenie policji federalnej idzie m.in. w kierunku ustalenia czy ze strony ministra zdrowia "nie doszło do zaniechania nieodzownych działań w sytuacji najwyższego zagrożenia”.

Eduardo Pazuello jest trzecim z kolei szefem resortu zdrowia mianowanym od czasu ataku pandemii COVID-19 przez prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro; dwaj poprzedni byli lekarzami. 

Czytaj także: 

Załamanie się całego systemu ochrony zdrowia nastąpił w Amazonii w chwili pojawienia się nowej, jeszcze groźniejszej odmiany koronawirusa. Na każde 100 tysięcy mieszkańców tego stanu przypada obecnie ponad 185 zgonów na COVID-19.


opr. Johns Hopkins University

mbl

Czytaj także

Brazylia: jest zielone światło dla programu szczepień przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 02:32
Brazylia rozpoczęła ogólnokrajowy program szczepień przeciwko COVID-19, dystrybuując dawki szczepionki z chińskiej firmy Sinovac Biotech po uzyskaniu pozwolenia na jej użycie w trybie pilnym - informuje ministerstwo zdrowia. Decyzja resortu zdrowia wywołała wiece radości wśród Brazylijczyków, m.in. u stóp pomnika Jezusa Chrystusa w Rio de Janeiro. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brazylia: pierwsze na świecie przypadki zakażenia dwiema mutacjami SARS-CoV-2 naraz

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 00:09
W Brazylii zdiagnozowano u pacjentów zakażenie dwiema różnymi mutacjami COVID-19 jednocześnie. Rezultaty badań naukowcy z południa kraju opublikowali w medycznym serwisie internetowym medRxiv. 
rozwiń zwiń