X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Walentynkowy prezent dla nowojorczyków. Władze częściowo otworzą restauracje

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2021 04:36
Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo zapowiedział w piątek, że restauracje w mieście Nowy Jork będą mogły rozpocząć wydawanie posiłków w zamkniętych pomieszczeniach od 14 lutego, w Walentynki. Wolno im jednak udostępnić klientom tylko 25 proc. stołów.
Gubernator stanu Nowy Jork zgodził się na otwarcie restauracji w Nowym Jorku pod warunkiem zachowania limitu 25 proc. zajętych miejsc
Gubernator stanu Nowy Jork zgodził się na otwarcie restauracji w Nowym Jorku pod warunkiem zachowania limitu 25 proc. zajętych miejscFoto: Reuters/ FORUM

shutterstock szczepionka free 1200.jpg
Amerykanie odporni na COVID-19 do końca lata? Rząd USA chce zamówić 200 mln dodatkowych dawek szczepionki

Andrew Cuomo uzasadniał swoją decyzję tym, że odsetek testów na koronawirusa z pozytywnym wynikiem spadł w mieście w styczniu z 7,1 proc. do 4,9 proc. pod koniec miesiąca. Prognozy ekspertów wskazują na jeszcze większy spadek.

W całym stanie wskaźnik testów z pozytywnym wynikiem kształtuje się na poziomie 4,65 proc. i jest najniższy od 11 grudnia.

Obostrzenia mogą wrócić

Powołując się na dane dotyczące monitorowania kontaktów zakażonych koronawirusem osób wyjaśnił, że rozprzestrzenia się on w 74 proc. z powodu mniejszych zgromadzeń np. w domach, a tylko w 1,4 proc. ze względu na zakażenie w barach i restauracjach.

- Podejmujemy decyzje na podstawie faktów. Ale fakty się zmieniają. Brzmi to niespójnie, lecz fakty się zmieniają. (…) Jeśli jednak liczba zapełnionych łóżek w szpitalach w jakimkolwiek rejonie osiągnie 85 proc. wracamy do obostrzeń - zastrzegł gubernator.


Jedna czwarta lepsza niż zero

- To dobra wiadomość, że gubernator Cuomo usłyszał głosy borykającej się z trudnościami branży restauracyjnej w Nowym Jorku i znosi zakaz spożywania posiłków w pomieszczeniach, podobnie jak w innych dużych miastach, gdzie restauracje zostały ponownie otwarte w ostatnich tygodniach - ocenił Andrew Rigie, dyrektor wykonawczy Hospitality Alliance, stowarzyszenia non-profit założonego dla reprezentowania oraz obsługi restauracji i klubów nocnych w pięciu dzielnicach Nowego Jorku.

Czytaj także: 

Jak podkreśla na swym portalu telewizja ABC wielu przedstawicieli branży gastronomicznej jest jednak zagniewanych utrzymującymi się ograniczeniami. Ich zdaniem osiągnięcie zysku jest prawie niemożliwe, gdy trzy z czterech stołów pozostają puste. Restauracje i bary były ciągu ostatniego roku zmuszone zwolnić w mieście w związku z pandemią ponad 140 000 pracowników.

Andrew Cuomo argumentował jednak, że 25 proc. to lepiej niż zero. Przyrzekł również rozluźnienie obostrzeń w miarę poprawy sytuacji w walce z COVID-19.

Możliwość powrotu do organizacji wesel

Gubernator zapowiedział też zezwolenie od 15 marca na urządzenie przyjęć weselnych z wykorzystaniem w lokalach 50 procent miejsc lub z udziałem do 150 osób. Uwarunkował to przebadaniem na obecność wirusa wszystkich gości oraz zgodą od miejscowych urzędników służby zdrowia.

Cuomo przestrzegał jednocześnie, że restrykcje mogą zostać zaostrzone. Stanie się tak np. jeśli wzrośnie zagrożenie bardziej zaraźliwym szczepem Covid lub więcej będzie przypadków zakażeń i hospitalizacji.


mbl

Czytaj także

Stany Zjednoczone: w Nowym Jorku wykryto nowy wariant koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 05:57
Służba zdrowia w Nowym Jorku zdiagnozowała pierwszy w tym stanie przypadek nowej odmiany koronawirusa - przekazał gubernator stanu Andrew Cuomo. Wariantem wirusa, który pierwotnie wykryto w Wielkiej Brytanii, zakaził się 60-letni mężczyzna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy Jork: manifestacje po zamieszkach na Kapitolu. "To była nieudana próba zamachu stanu"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 01:30
We wszystkich pięciu dzielnicach Nowego Jorku w nocy z czwartku na piątek miały miejsce demonstracje w następstwie środowych zamieszek na waszyngtońskim Kapitolu. Policja aresztowała osiem osób.
rozwiń zwiń