X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Brazylia: pierwsze na świecie przypadki zakażenia dwiema mutacjami SARS-CoV-2 naraz

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 00:09
W Brazylii zdiagnozowano u pacjentów zakażenie dwiema różnymi mutacjami COVID-19 jednocześnie. Rezultaty badań naukowcy z południa kraju opublikowali w medycznym serwisie internetowym medRxiv. 
Naukowcy informują, że brazylijski przypadek jest pierwszym na świecie
Naukowcy informują, że brazylijski przypadek jest pierwszym na świecieFoto: Zuma Press/ FORUM

wirus 1200 pap (1).jpg
Nowa mutacja koronawirusa może już niedługo stanowić większość zakażeń. Niepokojące wnioski naukowców

Jak twierdzą badacze, jest to pierwszy na świecie przypadek potwierdzenia współwystępowania dwóch szczepów koronawirusa u jednej osoby zakażonej. - Koinfekcje mogą tworzyć kombinacje i nowe warianty nawet szybciej, niż dotychczas - poinformował kierującymi badaniami wirusolog Fernando Spilki.

Łagodne objawy u zakażonych

Zakażenia potwierdzono u dwóch pacjentów po 30. roku życia. Zdiagnozowano u nich pod koniec listopada zarażenie odmianą P.2 zidentyfikowaną w Rio De Janeiro. Pozytywny wynik dały jednak także testy weryfikujące drugi wariant wirusa.

Czytaj także: 

Objawy pacjentów były łagodne - w jednym przypadku wystąpił suchy kaszel, a w drugim kaszel, ból głowy i gardła. Nie wymagali oni hospitalizacji.


opr. Johns Hopkins University


mbl

Czytaj także

Brazylia: jest zielone światło dla programu szczepień przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 02:32
Brazylia rozpoczęła ogólnokrajowy program szczepień przeciwko COVID-19, dystrybuując dawki szczepionki z chińskiej firmy Sinovac Biotech po uzyskaniu pozwolenia na jej użycie w trybie pilnym - informuje ministerstwo zdrowia. Decyzja resortu zdrowia wywołała wiece radości wśród Brazylijczyków, m.in. u stóp pomnika Jezusa Chrystusa w Rio de Janeiro. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontrola w fabryce AstraZeneca. Inspektorzy chcą poznać powód opóźnień w dostawach szczepionek

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 14:45
Do belgijskiej fabryki AstraZeneki weszli inspektorzy. Mają sprawdzić, czy zapowiadane opóźnienia dostaw szczepionek przeciw koronawirusowi do unijnych krajów są istotnie spowodowane problemami produkcyjnymi - poinformowała korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
rozwiń zwiń