X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Skarga na aresztowanie Nawalnego. Moskiewski sąd rozpatrzy apelację

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 17:20
28 stycznia moskiewski sąd obwodowy rozpatrzy skargę na aresztowanie Aleksieja Nawalnego - poinformowała adwokat opozycjonisty Olga Michaiłowa. Polityk został zatrzymany po powrocie do Rosji. Wcześniej leczył się w Niemczech po tym, gdy w sierpniu próbowano go zamordować przy użyciu trującej substancji bojowej. Relacja Macieja Jastrzębskiego.
Uczestnicy demonstracji w obronie Aleksieja Nawalnego
Uczestnicy demonstracji w obronie Aleksieja NawalnegoFoto: PAP/EPA/MARTIN DIVISEK
nawalny free 1200.jpg
Zatrzymanie Nawalnego. Ministrowie spraw zagranicznych UE będą rozmawiać o sytuacji w Rosji

Aleksieja Nawalnego zatrzymano na wniosek federalnej służby więziennictwa. Funkcjonariusze chcą, aby sąd odwiesił politykowi stary wyrok trzech lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności, ponieważ ich zdaniem naruszył on warunki zawieszenia kary.

Czytaj także:

  Posłuchaj
  00:43 10870249_1.mp3 Rosja: 28 stycznia sąd rozpatrzy apelację ws. aresztowania Nawalnego - relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)
  Andrzej Duda free 1200
  Andrzej Duda w "FT": po uwięzieniu Nawalnego UE powinna zaostrzyć sankcje wobec Rosji, nałożyć je na Gazprom

  Rozprawa w tej sprawie ma się odbyć 2 lutego. Obrońcy Aleksieja Nawalnego oświadczyli, że tymczasowy areszt został orzeczony niezgodnie z prawem i bezpodstawnie. Ich skarga zostanie rozpatrzona przez moskiewski sąd obwodowy 28 stycznia.

  W obronie opozycjonisty wystąpiły Unia Europejska i Stany Zjednoczone. Międzynarodowe organizacje broniące praw człowieka uznały Aleksieja Nawalnego za więźnia politycznego, a zwolennicy opozycji zorganizowali w ponad 120 miastach Rosji demonstracje pod hasłem "Uwolnić Nawalnego".

  pb

  Czytaj także

  Ekspert ds. wschodnich: dla Kremla kłopotem nie są demonstracje, ale powrót Nawalnego do Rosji

  Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 17:59
  - Deklaracja Nawalnego, że wraca do kraju, zupełnie zniszczyła plany rosyjskich władz. Sam fakt, że jest tutaj na miejscu, jest dla nich dużo bardziej kłopotliwy niż gdyby został na emigracji - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. wschodnich Warsaw Institute.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Adam Eberhard o sytuacji w Rosji: Władimirowi Putinowi służy brak alternatywy

  Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 19:14
  Dziesiątki zwolenników Aleksieja Nawalnego stanie w Rosji przed sądami za udział w sobotnich demonstracjach z żądaniem zwolnienia opozycjonisty z aresztu śledczego. W czasie manifestacji, które zorganizowano w ponad 120 rosyjskich miastach, w niektórych przypadkach na ulice wyszło kilkanaście tysięcy ludzi. Doszło do starć z policją. Wyrażano również sprzeciw wobec rządów Władimira Putina.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Co UE zrobi ws. Nawalnego? Dominika Ćosić tłumaczy mechanizm, który powtarza się od lat

  Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 20:53
  - Najpierw jest święte oburzenie: "jak Rosja ośmieliła się znowu to zrobić?". Jest szereg protestów, rezolucji Parlamentu Europejskiego, apeli do władz rosyjskich, po czym jest chwila konsternacji i wszystko wraca na utarte tory w ramach "business as usual" i dalej robimy z Moskwą interesy - mówiła w Polskim Radiu 24 Dominika Ćosić, publicystka i korespondentka TVP w Brukseli.
  rozwiń zwiń