X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Statek Fortuna ponownie układa Nord Stream 2 pod Bałtykiem. Prace trwają mimo groźby sankcji

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 07:18
Rosyjski statek Fortuna rozpoczął w wodach Danii prace nad wznowieniem układania gazociągu Nord Stream 2 - podało w poniedziałek niezależne radio Echo Moskwy powołując się na operatora projektu, firmę Nord Stream 2 AG.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com / Maximillian cabinet

Operator gazociągu poinformował, że "prace trwają zgodnie z uzyskanymi zezwoleniami".

merkal forum 1200 .jpg
Ryzykowna gra Berlina z Pekinem i Moskwą. Eksperci analizują posunięcia Niemiec

Rosyjski statek Fortuna od 22 stycznia znajdował się w rejonie, w którym miała być kontynuowana budowa gazociągu. Strona duńska podała wcześniej, że w pracach w wyłącznej strefie ekonomicznej Danii wezmą udział również jednostki Bałtijskij Issledowatiel i Murman.

Czytaj również:

Została już tylko budowa na wodach duńskich

Układanie gazociągu Nord Stream 2 biegnącego z Rosji do Niemiec po dnie Bałtyku jest na ukończeniu i większość prac, które należałoby jeszcze wykonać, miałoby zostać zrealizowanych na wodach duńskich.

Budowie rosyjsko-niemieckiego gazociągu ostro sprzeciwiają się Polska, Ukraina i państwa bałtyckie, a także USA. Krytycy Nord Streamu 2 wskazują, że projekt ten zwiększyłby zależność Europy od rosyjskiego gazu oraz rozszerzyłby wpływ Kremla na politykę europejską. Realizację projektu popierają Niemcy, Austria i kilka innych państw UE.

1200_Nord_Stream_2_shutterstock.jpg
USA wprowadza sankcje na Nord Stream 2. Na liście m.in. rosyjska spółka KVT-RUS

Pomimo sprzeciwu i sankcji

W ubiegłym tygodniu w czwartek Parlament Europejski przyjął rezolucję wzywającą UE do wstrzymania budowy gazociągu Nord Stream 2 i nałożenia nowych sankcji na Rosję. W środę Komisja Europejska, komentując planowane wznowienie budowy Nord Streamu 2, stwierdziła krótko: nie jest to we wspólnym interesie Europy.

Z kolei we wtorek w ubiegłym tygodniu departament finansów USA ogłosił, że pracująca przy budowie Nord Streamu 2 barka do układania rur Fortuna i jej armator, rosyjska spółka KVT-RUS, zostały objęte amerykańskimi sankcjami. 

jmo

Czytaj także

Zgoda na dalszą budowę Nord Streamu 2 wstrzymana. Powodem skargi ekologów

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 20:15
Wydane przez Federalny Urząd Żeglugi Morskiej i Hydrografii (BSH) zezwolenie na natychmiastowe wznowienie budowy niemieckiego odcinka gazociągu Nord Stream 2 po dnie Bałtyku z Rosji do Niemiec zostało zawieszone wskutek zaskarżenia go przez dwie organizacje ekologiczne - podał w poniedziałek BSH.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja lekceważy sankcje USA. Statek Fortuna wznowił układanie Nord Streamu 2

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2021 19:05
Jak poinformował portal RBK oraz inne rosyjskie media, statek Fortuna zaczął układanie duńskiego odcinka gazociągu Nord Stream 2. Prace w wyłącznej strefie ekonomicznej Danii zostały wznowione pomimo nałożenia przez USA sankcji na tę jednostkę oraz jej właściciela, spółkę KWT-RUS.
rozwiń zwiń