X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dzielnica Hongkongu odcięta od świata. Powodem nowa fala koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 03:40
Tysiące mieszkańców dzielnicy robotniczej Hongkongu, przynajmniej przez najbliższe 48 godzin, mają zakaz opuszczania mieszkań w związku z nową falą pandemii koronawirusa - poinformowały tamtejsze władze.
Ograniczenia mają zostać odwołane w ciągu 48 godzin
Ograniczenia mają zostać odwołane w ciągu 48 godzinFoto: PAP/EPA/JEROME FAVRE
chiny 1200 pap.jpg
Chiny: nowe przypadki COVID. Zamknięto 11-milionowe miasto, powróciła część restrykcji

Od listopada Hongkong zmaga się z nową falą koronawirusa. W ostatnich dwóch miesiącach odnotowano ponad 4,3 tys. przypadków nowych zakażeń, co stanowi wzrost o prawie 40 proc. w porównaniu z poprzednimi miesiącami.

Czytaj także:

Przypadki koronawirusa w dzielnicy Yau Tsim Mong w Hongkongu - dzielnicy robotniczej ze starymi budynkami i podzielonymi mieszkaniami - stanowiły ok. połowy infekcji w ubiegłym tygodniu.

Testy ścieków na tym obszarze wykryły najbardziej skoncentrowane ślady wirusa COVID-19, co budzi obawy, że słabe systemy kanalizacyjne i brak wentylacji w budynkach i mieszkaniach mogą stanowić potencjalną ścieżkę rozprzestrzeniania się wirusa.

johnson johnson szczepionka covid free 1200 .jpg
Ma być bezpieczna i skuteczna po jednej dawce. Trwają badania kolejnej szczepionki na COVID-19

Władze oświadczyły, że obszar obejmujący 16 budynków w Yau Tsim Mong zostanie zamknięty do czasu, aż wszyscy jego mieszkańcy przejdą testy. Mieszkańcy nie będą mogli opuszczać swoich domów, dopóki nie otrzymają wyników badań, aby zapobiec zakażeniu krzyżowemu.

- Osoby podlegające obowiązkowym testom są zobowiązane do pozostania w swoich pomieszczeniach, dopóki wszyscy mieszkający w dzielnicy nie przejdą testów, a ich wyniki zostaną potwierdzone - poinformowały władze.

Wcześniej Hongkong uniknął blokad w mieście podczas pandemii, a szefowa administracji Hongkongu Carrie Lam oświadczyła w lipcu ubiegłego roku, że władze unikną podjęcia takich "ekstremalnych środków", chyba że nie będą miały innego wyboru.

Ograniczenia odwołane w ciągu 48 godzin

Administracja podała, że ograniczenia, które ogłoszono w sobotę o godz. 4.00 rano w Hongkongu, mają zostać odwołane w ciągu 48 godzin.

Zaapelowała też do pracodawców o zachowanie dyskrecji i unikanie obciążania wynagrodzeń pracowników, których dotyczą ograniczenia i z tego powodu mogą nie być w stanie podjąć pracy.

***

pb

Czytaj także

Raport o przeciwdziałaniu pandemii COVID-19. Eksperci krytykują Chiny i WHO

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 01:59
Opublikowany w Genewie wstępny raport niezależnego gremium ekspertów na temat globalnych działań przeciwko zagrożeniu koronawirusem głosi, iż władze Chin mogły w styczniu ubiegłego roku energiczniej egzekwować przedsięwzięcia hamujące rozwój pandemii.
rozwiń zwiń