X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Izrael: odkryto inskrypcję "Chrystus narodzony z Maryi". Ma 1500 lat

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 12:16
W arabskiej wiosce Tajbe w Dolinie Jezreel w północnym Izraelu odkryto grecką inskrypcję "Chrystus narodzony z Maryi" sprzed 1500 lat, która świadczy o istnieniu w tym miejscu bizantyjskiego kościoła - informują lokalne media.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: krugloff / shutterstock

- Wyrażenie "Chrystus narodzony z Maryi" miało chronić czytających przed złym okiem i było powszechne na początku inskrypcji i dokumentów z tamtego okresu - tłumaczy dr Lea Di-Sagani z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie, cytowana przez portal Ynet.

Czytaj także:
fot.A.Szymczak1200.jpg
Prof. Piotr Bieliński: w archeologii ważna jest pasja i ciekawość

Według izraelskich archeologów napis był pierwotnie umieszczony nad wejściem do nieznanego wcześniej kościoła z V wieku. Według tekstu kościół powstał pod auspicjami znanego lokalnego arcybiskupa z końca V wieku Teodozjusza, którego imię pozwoliło badaczom na datowanie inskrypcji.

Napis wita tych, którzy przychodzą do bram tego miejsca i błogosławi im - dodaje Di-Sagani.

- Znaczenie inskrypcji polega na tym, że do tej pory nie mieliśmy pewności, że w regionie istniały kościoły z tego okresu - powiedział portalowi Times of Israel archeolog Walid Atrasz. Ruiny kościoła z okresu krzyżowców zostały w tym miejscu odkryte wcześniej, ale do tej pory nie było dowodów na obecność chrześcijan we wcześniejszej epoce bizantyjskiej.

Czytaj także:

jbt

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Izrael: archeolodzy odkryli ruiny kościoła Apostołów, w którym Jezus uzdrowił niewidomego

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 11:33
Ruiny będące pozostałością kościoła Apostołów odnaleźli archeolodzy w Izraelu w pobliżu Morza Galilejskiego. Chodzi o bizantyjską świątynię zbudowana w Betsaidzie, gdzie mieszkali apostołowie Piotr, Andrzej i Filip oraz w którym według biblijnego przekazu Jezus Chrystus uzdrowił niewidomego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historyczne znalezisko na Syberii. Bardzo dobrze zachowane szczątki mamuta

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 17:25
Rosyjscy naukowcy pracują nad wydobyciem doskonale zachowanego szkieletu mamuta włochatego z jeziora w Północnej Syberii. Szczątki zwierzęcia zostały odkryte przez lokalnych pasterzy reniferów. Część kości zachowała się wraz z nienaruszonymi ścięgnami.
rozwiń zwiń