X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Belgia: redukcje dostaw szczepionek Pfizera mniejsze, niż pierwotnie zakładano

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2021 12:15
Ograniczenie dostaw szczepionek koncernu Pfizer i BioNTech do Belgii w najbliższym tygodniu będzie mniejsze, niż się spodziewano. Poinformowała o tym belgijska grupa zadaniowa do spraw szczepień. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Tero Vesalainen/Shutterstock

Amerykańsko-niemiecki koncern tłumaczył w piątek, że musi czasowo zmniejszyć dostawy, bo chce wprowadzić modyfikacje w jednej z fabryk, która zaopatruje Europę, by w przyszłości moce produkcyjne były większe.

forum-1200-szczepionka.jpg
Powrót do zaplanowanych wielkości dostaw szczepionek. Pfizer i BioNTech podały termin

W sobotę Federalna Agencja Leków informowała, że zamiast stu tysięcy dawek szczepionek Belgia otrzyma 60 tysięcy. Dziś skorygowano tę informację - Belgia miała dostać 93 tysiące dawek szczepionek, a otrzyma o 7 tysięcy mniej - czyli 86 tysięcy. Grupa zadaniowa do spraw szczepień poinformowała, że nie wpłynie to na plan szczepień pierwszej grupy, czyli rezydentów i personelu domów opieki społecznej, hospicjów. Co nie zmienia faktu, że belgijskie władze poirytowała piątkowa informacja firm Pfizer i BioNTech.

Czytaj także:

- Nie można takich informacji ogłaszać zaledwie z kilkudniowym wyprzedzeniem. My też musimy to wszystko zaplanować - powiedział w wywiadzie dla flamandzkiej telewizji VTM premier Belgii Alexander De Croo. Zmniejszone dostawy szczepionek firm Pfizer i BioNTech początkowo miały trwać trzy tygodnie. Teraz jest zapewnienie producentów, że potrwa to tylko 9 dni i od 25 stycznia dostawy będą realizowane zgodnie z pierwotnym harmonogramem.


pkr

Czytaj także

Pfizer tymczasowo zmniejsza dostawy szczepionek dla Europy

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 14:18
Koncern Pfizer zapowiedział w piątek, że zamierza znacząco zwiększyć produkcję swojej szczepionki przeciw Covid-19, czego efektem ma być zwiększona dostępność preparatu od końca lutego. Tymczasem rozmiary dostaw do Europy mogą być mniejsze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szefowa KE zapewnia: szczepionki obiecane w pierwszym kwartale dotrą zgodnie z planem

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 17:30
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapewniła w piątek państwa Unii Europejskiej, że szczepionki przeciwko COVID-19 koncernów Pfizer/BioNtech, obiecane przez te firmy w pierwszym kwartale tego roku, zostaną wszystkim dostarczone zgodnie z planem.
rozwiń zwiń