X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Komunikacyjny chaos w Hiszpanii. Kraj zmaga się ze śnieżycą i wzrostem zakażeń na koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 16:20
Z powodu trudności związanych z atakiem zimy oraz nasilenia się epidemii COVID-19 w Madrycie panuje chaos komunikacyjny, a także ograniczenia we wjeździe do kilkudziesięciu części aglomeracji stolicy Hiszpanii.
Zaśnieżone ulice Madrytu.
Zaśnieżone ulice Madrytu. Foto: Zuma Press/Forum

W piątek po południu madryckie władze medyczne zarządziły kordon sanitarny w prawie 50 strefach aglomeracji z powodu szybko przybywającej liczby zakażonych koronawirusem.

pap hiszpania śnieżyca 1200.jpg
Siedem ofiar ataku zimy w Hiszpanii. Śnieżyca "Filomena" paraliżuje kraj


Rząd wspólnoty autonomicznej Madrytu poinformował, że nowe restrykcje są efektem szybko rosnącej dynamiki zakażeń SARS-CoV-2, a na 100 tys. obywateli przypada tam już 636 infekcji.

Godzina policyjna

Jednym z działań służących powstrzymaniu rozwoju epidemii jest ogłoszenie pomiędzy 23.00 a 6.00 godziny policyjnej, a także zamknięcie hoteli pomiędzy godzinami 22.00-6.00. Nowe obostrzenia zaczną obowiązywać już w piątek wieczorem.


Zaostrzenie restrykcji przeciwepidemicznych zbiega się z paraliżem komunikacyjnym Madrytu, w którym w piątek z powodu ataku zimy funkcjonuje jedynie 39 z ponad 180 linii autobusowych. Chaos panuje również na trasach pociągów podmiejskich.


W dalszym ciągu w większości okręgów hiszpańskiej stolicy trwają prace przy udrażnianiu ulic po przejściu śnieżycy "Filomena". Na jezdni od blisko tygodnia zalegają zaspy oraz połamane gałęzie drzew.

Z szacunków stołecznych władz wynika, że wskutek chaosu komunikacyjnego i trudności w dostawach towarów Madryt traci codziennie ponad 200 mln euro.

W piątek po południu dyrekcje szkół w Madrycie i na przedmieściach otrzymały informację, że do planowanego na poniedziałek otwarcia placówek oświatowych po śnieżycy jednak nie dojdzie. W związku z paraliżem aglomeracji lekcje mają zostać wznowione dopiero w środę.

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Atak śnieżycy w Hiszpanii. Rząd uruchomił wysyłkę konwojów z żywnością i lekami

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 16:24
- Rząd Hiszpanii w niedzielę po południu wysłał konwoje z żywnością i lekarstwami na tereny odcięte od świata przez śnieżycę Filomenę, która uznawana jest za najsilniejszy atak zimy w tym kraju od 50 lat. W transportach są m.in. szczepionki przeciw COVID-19.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śnieżyca w Hiszpanii. Ponad 100 osób zostało uwięzionych w centrum handlowym

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 20:41
Z powodu śnieżycy ponad 100 osób jest uwięzionych od piątku w centrum handlowym Gran Plaza w mieście Majadahonda we wspólnocie autonomicznej Madrytu. Ludzie śpią na kartonach - poinformował w niedzielę kanał informacyjny telewizji publicznej TVE.
rozwiń zwiń