X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nawalny wraca do Rosji. Służba więzienna zapowiada jego zatrzymanie

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 17:56
Rosyjska służba więzienna potwierdziła, że zamierza zatrzymać Aleksieja Nawalnego, gdy ten pojawi się w Rosji. Opozycyjny działacz zapowiedział, że wróci do kraju 17 stycznia. Ostatnie miesiące polityk spędził w Niemczech, gdzie leczył się po zamachu na jego życie.
Aleksiej Nawalny
Aleksiej NawalnyFoto: Shutterstock.com /Andrys Petrovas

W związku z pytaniami dziennikarzy Federalna Służba Wykonywania Kar opublikowała w sprawie Aleksieja Nawalnego komunikat. Urząd potwierdził, że zamierza zatrzymać opozycjonistę i nazwał go "przestępcą", który wielokrotnie naruszał warunki tymczasowego zawieszenia wykonania kary.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Nawalny PAP-1200.jpg
Nawalny wkrótce wróci do Rosji. "Nigdy nie planowałem pozostania za granicą"

Wcześniej służba więzienna złożyła w moskiewskim sądzie wniosek o odwieszenie Nawalnemu starego wyroku i rozesłała za nim listy gończe. Dziennik Kommiersant napisał, że oprócz Federalnej Służby Wykonywania Kar opozycjonistą interesuje się również Komitet Śledczy, który wszczął przeciwko niemu postępowanie karne w związku z podejrzeniem o dokonanie oszustw finansowych.

Posłuchaj
00:50 10847657_1.mp3 Rosja: służba więzienna potwierdza, że zatrzyma Aleksieja Nawalnego. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

 

W grudniu Aleksiej Nawalny oświadczył, że zamachu na niego dokonali funkcjonariusze FSB. Informacje o podobnej treści opublikowali także dziennikarze portali śledczych Belingcat i The Insider oraz telewizji CNN i dziennika "Der Spiegel".

ms

Czytaj także

Rosja: niezależni dziennikarze szykują listę tajemniczych zgonów, za którymi może stać FSB

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021 21:15
Funkcjonariusze Federalnej Służby Bezpieczeństwa mogą mieć związek z kilkoma tajemniczymi zgonami - podają rosyjskie niezależne media. Mówił o tym w radiu Echo Moskwy Christo Grozev - bułgarski analityk związany z portalem śledczym Bellingcat.
rozwiń zwiń