X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

TSUE zajmie się odwołaniem Niemiec od korzystnej dla Polski decyzji. Chodzi o gaz z Rosji

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 07:50
W Luksemburgu w środę ok. godz. 14.30 rozpocznie się rozprawa dotycząca odwołania Niemiec od korzystnego dla Polski orzeczenia unijnego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie Gazociągu Opal, lądowej odnogi Nord Streamu.
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej
Trybunał Sprawiedliwości Unii EuropejskiejFoto: Shutterstock/nitpicker

We wrześniu 2019 roku sędziowie unieważnili decyzję Komisji Europejskiej zezwalającą na większe wykorzystanie przepustowości rurociągu przez rosyjski Gazprom. To była wygrana Polski, która zaskarżyła decyzję Brukseli. Teraz Berlin odwołał się od tego orzeczenia.

shutterstock nord stream 2 free gazociąg 1200.jpg
Niemcy powołują fundację klimatyczną. Ekspert: ma pomóc w budowie Nord Streamu 2
Posłuchaj
00:40 TSUE Pło IAR.mp3 Rozprawa dot. odwołania Niemiec od korzystnego dla Polski wyroku ws. Opal. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

- Polska uważa, że odwołanie Niemiec jest bezzasadne i powinno być oddalone - powiedział brukselskiej korespondentce Polskiego Radia Beacie Płomeckiej pełnomocnik rządu Bogusław Majczyna.

Czytaj więcej:

Grozi uzależnieniem energetycznym od Rosji

Władze w Warszawie podkreślają, że pełne wykorzystanie przepustowości gazociągu Opal pozwoli Gazpromowi przekierować na rynek dodatkowe partie gazu, uzależni Unię od dostaw błękitnego paliwa z Rosji, w czasie kiedy Europa chce to uzależnienie zmniejszyć i zagrozi bezpieczeństwu energetycznemu Wspólnoty.

Sędziowie jesienią 2019 roku przyznali Polsce rację, uznając, że decyzja o zwiększeniu przepustowości gazociągu Opal została wydana z naruszeniem zasady solidarności energetycznej.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Olga Doleśniak-Harczuk: polityka zagraniczna Niemiec wobec Rosji dalej pozostaje niezachwiana

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 15:50
- Pewną naiwnością jest sposób myślenia, że państwa będą rezygnować ze strategicznych partnerstw. Uważam, że partnerstwo niemiecko-rosyjskie dalej takim pozostaje - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Olga Doleśniak-Harczuk, publicystka gazety "Nowe Państwo". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy wciąż starają się uniknąć sankcji USA. W budowę NS2 ma się włączyć fundacja ekologiczna

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 08:04
Parlament kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie na północnym wschodzie Niemiec zdecydował o powołaniu regionalnej fundacji ekologicznej, która ma wspierać m.in. realizację kontrowersyjnego gazociągu Nord Stream 2.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KE otrzymała od Polski odpowiedzi ws. procedur naruszenia prawa. "Trwa analiza"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 14:33
Komisja Europejska poinformowała w piątek, że otrzymała odpowiedzi polskiego rządu w sprawie prowadzonych przez nią procedur naruszenia prawa UE dotyczącego sądownictwa i obecnie je analizuje.
rozwiń zwiń