X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Zbiór bełkotów i nonsensów". Dymisja oskarżonej o plagiat austriackiej minister

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 03:00
Austriacka minister rodziny, pracy i młodzieży Christine Aschbacher podała się w sobotę do dymisji z powodu zarzutów o plagiat w jej pracach dyplomowych. - Rezygnuję by chronić moją rodzinę przed wrogością i obelgami - uzasadniła swoją decyzję Aschbacher.
Widok na Wiedeń
Widok na WiedeńFoto: Shutterstock/Omnidoom 999
  • Zarzuty wobec minister wysunął znany "łowca plagiatów" Stefan Weber
  • Weber oskarżył 37-letnią Aschbacher o "plagiat, błędne cytaty i nieznajomość języka niemieckiego" w jej pracy magisterskiej z 2006 roku na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Wiener Neustadt
  • Studia te Aschbacher ukończyła z oceną bardzo dobrą

Te same zarzuty dotyczą także jej pracy dyplomowej, złożonej w maju 2020 r. na Politechnice w Bratysławie.

- Jest to 134-stronicowy "zbiór bełkotów i nonsensów", z których co najmniej jedna piąta pochodzi z innych publikacji bez podania w przypisach źródeł - podkreśla Weber, który specjalizuje się w tropieniu oszustw w pracach naukowych.

wien PAP 1200 .jpg
"Uderzenie w przedstawicieli islamu". Wielka operacja austriackiej policji

W poniedziałek kanclerz Kurz ogłosi następcę Aschbacher

Christine Aschbacher zdecydowanie odrzuciła oskarżenia o plagiat, nazywając je "insynuacjami". Zapewniła, że prace te napisała zgodnie z swoją "najlepszą wiedzą i przekonaniami" i że były one ocenione przez "uznanych profesorów". Aschbacher nie kryje żalu, że przedwcześnie została osądzona przez media i kolegów z kręgów politycznych.

Z powodu oskarżeń o plagiat dymisji minister domagała się opozycja, krytykowali ją także koledzy z Austriackiej Partii Ludowej (OeVP).

Kanclerz Sebastian Kurz (OeVP) podziękował Aschbacher za jej osiągnięcia na stanowisku ministra rodziny, pracy i młodzieży w czasie kryzysu związanego pandemią. Szef austriackiego rządu zapowiedział, że w poniedziałek ogłosi nazwisko jej następcy.

Agencja AFP przypomina, że w Niemczech wskutek zarzutów o plagiat do dymisji padał się w 2011 roku ówczesny minister obrony Karl-Theodor zu Guttenberg, a dwa lata później rezygnację złożyła fedaralna minister oświaty Annette Schavan.

ks

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Terror pomimo pandemii. Zachodnia Europa wciąż na celowniku dżihadystów

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 09:03
Rok 2020 przejdzie do historii Europy Zachodniej jako rok walki z koronawirusem SARS-CoV-2. Mimo trwającej w państwach Unii Europejskiej epidemii nie był to jednak rok wolny od islamskiego terroru i krwawych zamachów. W chwili oddawania tego tekstu dokładnych statystyk jeszcze nie ma, ale splot ataków we Francji i Austrii wystarczył, by zaproponowano znaczące zmiany w prawodawstwie Francji i zaczęto mówić o potrzebie zmian w unijnym prawie o strefie Schengen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tłumy na stokach w Austrii i Niemczech. Władze przypominają o trwającym lockdownie

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 15:58
W Austrii w weekend tłumy ludzi szturmowały stoki narciarskie. W sąsiednich Niemczech - chociaż wyciągi są unieruchomione - wiele osób jeździ na sankach. Władze alarmują o licznych naruszeniach zasad antyepidemicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmasowane kontrole na granicy w Austrii. Zawrócono ponad 1,5 tys. osób

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 21:42
Od 24 do 27 grudnia na granicach Austrii policja i wojsko przeprowadziły ponad 119 tys. kontroli wjazdowych, a w ich wyniku zawrócono 1520 osób - poinformowało w poniedziałek austriackie ministerstwo spraw wewnętrznych.
rozwiń zwiń