X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Import amerykańskich i brytyjskich szczepionek jest zabroniony". Chamenei o programie szczepień Iranu

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 11:59
- Importowanie szczepionek z USA i W. Brytanii do Iranu jest zabronione - ogłosił w piątek najwyższy irański przywódca duchowo-polityczny ajatollah Ali Chamenei. Powiedział też, że jego kraj nie nalega na powrót USA do porozumienia nuklearnego, ale domaga się zniesienia sankcji.
Ajatollah Ali Chamenei
Ajatollah Ali ChameneiFoto: vasilis asvestas/shutterstock

- Import amerykańskich i brytyjskich szczepionek (przeciwko Covid-19 - PAP) do kraju jest zabroniony. Powiedziałem o tym urzędnikom i mówię o tym teraz publicznie - przekazał Chamenei w transmitowanym przez telewizję przemówieniu.

shutterstock iran free rakiety free 1200.jpg
Iran wznawia wzbogacanie uranu. USA: nuklearny szantaż


- Gdyby Ameryka była zdolna do wyprodukowania szczepionki, nie doświadczałaby takiej porażki w radzeniu sobie z koronawirusem we własnym kraju - dodał. - Nie ufam im - zaznaczył Chamenei, mówiąc o tym, że W. Brytania i USA mogą próbować testować szczepionkę w innych krajach. Uzupełnił, że sceptycznie podchodzi także do preparatów pochodzących z Francji.


Iran jest najbardziej dotkniętym pandemią koronawirusa krajem Bliskiego Wschodu - przypomina agencja Reutera. Pod koniec 2020 r. rozpoczęto tam badania kliniczne nad szczepionką przeciw Covid-19 krajowej produkcji. Według Chameneiego, Iran może również sprowadzać szczepionki z "innych wiarygodnych miejsc". Najprawdopodobniej miał na myśli Rosję i Chiny - pisze agencja.

Czytaj także:


Mówiąc o polityce nuklearnej swojego kraju, duchowny podkreślił, że Iran nie nalega na powrót USA do porozumienia z 2015 r., ale domaga się zniesienia sankcji. - Te brutalne sankcje muszą zostać natychmiast zniesione - powiedział Chamenei.

- Jeżeli sankcje zostaną zniesione, powrót USA (do porozumienia) miałby sens - zadeklarował duchowny. - Jeżeli druga strona praktycznie nie wypełnia żadnego ze swoich zobowiązań, nie jest logiczne, by Iran spełniał wszystkie swoje zobowiązania - tłumaczył. Dodał, że jeżeli inne strony porozumienia będą się stosowały do jego zapisów, uczyni to również jego kraj.


Iran poinformował w poniedziałek, że wznowił wzbogacanie uranu do poziomu 20 proc. zawartości rozszczepialnego izotopu U235.

Podpisana w 2015 r. umowa, której celem było niedopuszczenie do rozwoju wojskowego programu atomowego w Iranie, w zamian za stopniowe znoszenie nałożonych na to państwo międzynarodowych sankcji pozwalała Teheranowi na wzbogacanie uranu do poziomu 3,67 proc. Jej stronami, oprócz Iranu, są stali członkowie Rady Bezpieczeństwa ONZ i Niemcy.

W 2018 r. prezydent Donald Trump wycofał USA z tego porozumienia i przywrócił surowe sankcje na Iran; od tego czasu władze w Teheranie odeszły od większości swoich zobowiązań określonych w umowie - przypomina agencja AFP.

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koronawirus wraca na Bliski Wschód. Nowe ogniska COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 12:38
Kolejne kraje Bliskiego Wschodu notują nawrót koronawirusa. Choć region zaczynał wychodzić z pandemii, to w ostatnim czasie pojawiły się nowe ogniska zachorowań. W rezultacie, część krajów na powrót wprowadziła restrykcje, a międzynarodowe organizacje zwiększyły programy pomocowe dla najbardziej narażonych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Izrael okazuje się lokalnym liderem walki z koronawirusem". Ekspert o pandemii na Bliskim Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 17:25
- Patrząc z perspektywy miesięcy, widzimy, że Izrael okazuje się regionalnym liderem walki z pandemią. Jest też Iran, który dzielnie, wedle własnych, mocno ograniczonych sił, stara się walczyć z pandemią - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Rakowski, ekspert ds. Bliskiego Wschodu.
rozwiń zwiń