X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"To moment na pojednanie". Trump zobowiązał się do płynnego przekazania władzy

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 05:20
Prezydent Donald Trump dał do zrozumienia, że kończy walkę o pozostanie na stanowisku i skoncentruje się na pokojowym przekazaniu władzy nowej administracji. Oświadczenie w tej sprawie prezydent USA wydał po serii dymisji w Białym Domu i wezwaniu przez Demokratów do usunięcia go ze stanowiska.
Prezydent USA Donald Trump
Prezydent USA Donald TrumpFoto: PAP/EPA/Yuri Gripas/POOL
1200_Trump_Forum.png
Biały Dom: Donald Trump potępia przemoc "najmocniej jak się da"

W nagraniu wideo opublikowanym na Twitterze Donald Trump powiedział, że wykorzystał wszystkie drogi prawne podważenia wyniku wyborów. Przekonywał, że jedynym jego celem było zapewnienie uczciwości głosowania.

Posłuchaj
00:57 10835425_1.mp3 Prezydent Donald Trump obiecuje przekazanie władzy nowej administracji - relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Czytaj także:

- Ponieważ Kongres certyfikował wyniki wyborów, nowa administracja obejmie rządy 20 stycznia. Skoncentruję się teraz na sprawnym i uporządkowanym przekazaniu władzy - zapewnił.

1200_USA_PAP.png
Zmarł policjant ranny podczas zamieszek na Kapitolu. To już piąta ofiara

Donald Trump potępił przedwczorajszy atak tłumu na Kapitol i wezwał do surowego ukarania osób, które wtargnęły do budynku Kongresu. Jednak wielu polityków, także Republikańskich, obarcza prezydenta Trumpa współodpowiedzialnością za sprowokowanie zamieszek na Kapitolu.

Z tego powodu do dymisji podało się dwoje członków jego gabinetu, szefowa kancelarii pierwszej damy, kilku członków Narodowej Rady Bezpieczeństwa oraz grupa niższych rangą urzędników.

Przywódcy Demokratów w Kongresie wezwali wiceprezydenta Mike'a Pence'a, aby zastosował 25. poprawkę do Konstytucji, która przewiduje odsunięcie prezydenta od władzy w przypadku niezdolności do sprawowania funkcji.

Według amerykańskich mediów, w dyskusje na temat takiego scenariusza było zaangażowanych kilkoro członków rządu Donalda Trumpa. Nie zgodził się na to jednak wiceprezydent Mike Pence.

pb

Czytaj także

"Służby w ogóle nie obstawiły Kongresu". Irena Lasota o wydarzeniach w USA

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 20:18
- Kapitol jest przede wszystkim budowlą, której można świetnie bronić. Pokazano to latem, kiedy w Waszyngtonie odbywały się marsze Black Lives Metter. (...) Dziwne jest to, że ci, którzy dbają o bezpieczeństwo Kongresu, w ogóle go nie obstawili - mówiła w Polskim Radiu 24 Irena Lasota, dziennikarka, publicystka i pisarka na co dzień mieszkająca w Waszyngtonie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamieszki na Kapitolu. Dr Renata Nowaczewska: podsycanie atmosfery kiedyś musiało wybuchnąć

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 20:50
W Waszyngtonie doszło do zamieszek na Kapitolu, w których zginęły 4 osoby. - Podsycanie atmosfery kiedyś musiało wybuchnąć, natomiast w ogóle nie sądziłam, że to przybierze taki obrót sprawy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Renata Nowaczewska. - Obawy budzi skala wydarzenia - dodaje Paweł Markiewicz z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Donalda Trumpa można odsunąć od władzy w ciągu godziny". Roman Rewald o sytuacji w USA

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 22:04
- Odsunięcie od władzy nie byłoby symboliczne, ponieważ to może nastąpić w ciągu godziny. Potem prezydent ma cztery dni na to, żeby napisać list, który następnie Kongres przez kolejne 30 dni może rozpatrywać. Więc odsunięcie od władzy byłoby natychmiastowe - mówił w Polskim Radiu 24 Roman Rewald, prawnik z Amerykańskiej Izby Handlowej.
rozwiń zwiń