X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Lockdown w Niemczech przedłużony. W niektórych regionach zaostrzony reżim sanitarny

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 20:15
Po dzisiejszych obradach z premierami landów kanclerz Angela Merkel poinformowała, że obecny lockdown zostanie przedłużony do końca stycznia. W regionach szczególnie dotkniętych pandemią będą obowiązywać zaostrzone ograniczenia.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: PAP/EPA/SASCHA STEINBACH

Kanclerz Angela Merkel poinformowała, że w regionach, gdzie tygodniowa zapadalność na COVID-19 wynosi powyżej 200 na 100 tysięcy mieszkańców, powinno obowiązywać ograniczenie w przemieszczaniu się mieszkańców dalej niż 15 kilometrów. Podobne obostrzenia wprowadziły już samorządy Saksonii i Turyngii, czyli kraje związkowe o szczególnie wysokich wskaźnikach nowych zakażeń.

pap szczepionka covid-19 1200.jpg
Niemieckie media: Berlin przyczynił się do "katastrofy szczepionkowej" w Unii

Rozciągnięcie lockdownu dotyczy także szkół i przedszkoli. Już przed posiedzeniem w Urzędzie Kanclerskim minister edukacji Anja Karliczek wyraziła wątpliwości w sprawie szybkiego powrotu szkół do nauki stacjonarnej. Niektórzy politycy opowiadali się za wprowadzeniem nauczania w trybie hybrydowym.

Czytaj również:

Jednym z tematów dzisiejszych rozmów była także kampania szczepień, która ostatnio spotyka się z coraz większą krytyką medialną. Angela Merkel poinformowała, że jutro odbędzie się szczyt kryzysowy, na którym zostanie omówiony problem niedoboru szczepionek przeciwko koronawirusowi.


Posłuchaj
00:58 Niemcy.mp3 Niemcy: lockdown przedłużony do końca stycznia (Wojciech Osiński / IAR)

 

bartos

Czytaj także

Zmutowany koronawirus wykryty w Chinach. Zakażenie u studentki wracającej z Wielkiej Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 10:50
Brytyjska mutacja koronawirusa dotarła do Chin kontynentalnych. Zakażenie wykryto u studentki, która wróciła 14 grudnia z Wielkiej Brytanii do Szanghaju - podała w czwartek agencja AFP, powołując się na sprawozdanie Chińskiego Centrum Kontroli Chorób (CDC).
rozwiń zwiń