X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nancy Pelosi pozostanie przewodniczącą Izby Reprezentantów w USA? "Trudno jej będzie cokolwiek zrobić"

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 23:20
- Dotychczasowa szefowa Izby Reprezentantów Nancy Pelosi z Partii Demokratycznej będzie w niedzielę ponownie ubiegać się o stanowisko przewodniczącego niższej izby Kongresu USA. Oczekuje się, że najpewniej nie utraci tej funkcji.
Nancy Pelosi
Nancy PelosiFoto: PAP/EPA/SHAWN THEW

80-letnia Pelosi jest pierwszą w historii kobietą, która w roku 2007 objęła najwyższe stanowisko w Izbie Reprezentantów. Media amerykańskie spekulują, że przyszła kadencja będzie jej ostatnią na Kapitolu.

don epa08912950 1200.jpg
"Dekret niezgodny z konstytucją". Trump nie przyjmuje porażki, kwestionuje legalność wyborów

Jak przypomina dziennik "USA Today" listopadowe wybory przyniosły Demokratom straty w Izbie Reprezentantów. Ich przewaga nad rywalami skurczyła się i wynosi 222 do 211. O wyborze nowego szefa Izby Reprezentantów zadecyduje większość i w przypadku, kiedy wszyscy są obecni wymagane jest poparcie 218 kongresmenów.

Czytaj także:

Gazeta przytacza wypowiedź Michaela Hardawaya, byłego doradcy przewodniczącego konwentyklu Demokratów w Izbie Reprezentantów, który twierdzi, że nowa kadencja będzie dla Pelosi najtrudniejszym testem. - Będzie miała progresywnych przeciwko umiarkowanym prawie na każdym kroku. Trudno jej będzie cokolwiek zrobić, ale faktem jest, że jeśli ktokolwiek może to zrobić, to Nancy Pelosi - uważa Hardaway.

Zestaw "zgodny z agendą Bidena"

Inni eksperci zwracają uwagę, że z powodu zmniejszonej w wyniku ostatnich wyborów przewagi Partii Demokratycznej nad Partią Republikańską kluczowi w negocjowaniu kompromisów staną się na Kapitolu umiarkowani ustawodawcy. Jeśli do tego dodać spory wewnątrzpartyjne, spowolni to uchwalanie planowanego przez prezydenta-elekta Demokratę Joe Bidena programu legislacyjnego.

Kongres USA 1200.jpg
"Bezpłciowa" Izba Reprezentantów. Demokraci forsują nowy regulamin z neutralnymi określeniami

Według "USA Today" mimo zredukowanej przewagi Demokratów w niższej izbie Pelosi opracowała jasny, zgodny z agendą Bidena, zestaw priorytetów na następne dwa lata. Na szczycie listy są: ograniczenie pochodzących z anonimowych źródeł funduszy dla polityków, reforma systemu imigracyjnego, sprawdzanie karalności nabywców broni palnej oraz ocena potrzeb w zakresie infrastruktury.

Czytaj także:

Tymczasem według lokalnych mediów w San Francisco z powodu frustracji wywołanej niedostatecznym wsparciem finansowym obywateli w dobie pandemii COVID–19 w piątek doszło do chuligańskiego czynu w domu Pelosi. Nieznani sprawcy podłożyli na terenie posesji świński łeb, wylali sztuczną krew oraz umieścili na drzwiach garażu hasła wyrażające rozgoryczenie z powodu fiaska próby przegłosowania w Kongresie wypłaty Amerykanom po 2000 dolarów zapomogi.

pkr

Czytaj także

Amerykańska ustawa o obronie narodowej. Senat zadecydował ws. weta Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 01:40
Podczas piątkowego głosowania Senat USA odrzucił weto Donalda Trumpa w sprawie wydatków na obronę narodową. Był to pierwszy w kadencji prezydenta przypadek, kiedy Kongres przełamał jego weto.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To jest również interes USA". Tadeusz Antoniak o kontynuacji projektu Trójmorza

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 18:45
- W ciągu czterech lat nie dojdzie do radykalnego popsucia tego, co zostało zbudowane przez administrację Donalda Trumpa - mówił w Polskim Radiu 24 Tadeusz Antoniak, działacz polonijny w Pensylwanii, szef klubu Gazety Polskiej w Filadelfii.
rozwiń zwiń