X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Rok politycznych represji". Niezależne media w Rosji o 2020

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 20:11
Według niezależnych rosyjskich dziennikarzy mijający rok stał pod znakiem politycznych represji. Zwrócono uwagę na prześladowanie organizacji pozarządowych, działaczy opozycji i obrońców praw człowieka. Media wskazały również, że w 2020 roku część Rosjan miała odwagę otwarcie sprzeciwić się polityce Władimira Putina.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: pixabay.com

W 2020 roku Duma Państwowa, izba niższa rosyjskiego parlamentu zainicjowała szereg ustaw, które ograniczyły konstytucyjne prawa obywateli.

Rosyjskie media niezależne wskazują przede wszystkim na przepisy piętnujące oponentów Kremla określeniem "zagraniczny agent". Na czarnej liście Ministerstwa Sprawiedliwości są między innymi takie organizacje jak: "Memoriał", ruch "O Prawa Człowieka" i Centrum Analityczne Jurija Lewady.


Posłuchaj
00:47 10823584_1.mp3 "Rok politycznych represji". Niezależne media w Rosji o 2020. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Czytaj również:

CZYTAJ RÓWNIEŻ
shutterstock aleksiej nawalny 1200.jpg
"Putin wpadł w histerię". Nawalny o wszczęciu wobec niego kolejnej sprawy karnej

Sowieckie praktyki?

W ostatnich dniach grudnia resort napiętnował w ten sposób czworo niezależnych dziennikarzy i obrońcę praw człowieka Lwa Ponomariowa.

W ich obronie stanęła opozycja i część rosyjskich intelektualistów, którzy publicznie oświadczyli, że stosowanie określenia "zagraniczny agent", to powrót do sowieckich praktyk dzielenia ludzi na tych posłusznych i na "wrogów narodu".

ms

Czytaj także

Dr Olchowski: 2020 jest rokiem zmierzchu Alaksandra Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 14:37
- Powrotu do stanu sprzed tych wydarzeń już nie będzie. To gigantyczna zmiana - powiedział o protestach na Białorusi na antenie Polskiego Radia 24 dr Jakub Olchowski, kierownik Zespołu Europy Wschodniej w Instytucie Europy Środkowej. Zdaniem eksperta zmiana na Białorusi dokona się "prędzej czy później" a rok 2020 to rok "zmierzchu" prezydenta tego kraju, Alaksandra Łukaszenki.
rozwiń zwiń