X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wlk. Brytanii grozi trzecia fala pandemii. "Trzeba szczepić 2 mln osób tygodniowo, by temu zapobiec"

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 12:22
"Przy braku szerokich szczepień w 2021 r. liczba hospitalizacji, przyjęć na oddziały intensywnej terapii i zgonów może przewyższyć tę z 2020 r." - napisała agencja Reutera, powołując się na badania Londyńskiej Szkoły Higieny i Medycyny Tropikalnej (LSHTM).
Centrum szczepień w Croydons University Hospital
Centrum szczepień w Croydon's University HospitalFoto: PAP/Avalon.red/Avalon

W publikacji podkreślono, że, by zapobiec trzeciej falii epidemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii trzeba szczepić dwa miliony osób tygodniowo.

pap_covid191200.jpg
Włoski wariant koronawirusa, na Wyspach kolejny rekord zakażeń. COVID-19 na świecie


"Najbardziej rygorystyczny scenariusz, z obostrzeniami czwartego poziomu w całej Anglii, zamknięciem szkół w styczniu i szczepieniem 2 mln osób tygodniowo - to jedyny rozważany przez nas scenariusz, w którym obciążenie oddziałów intensywnej terapii zmniejsza się do poziomu niższego niż ten obserwowany podczas pierwszej fali epidemii" - podkreślili badacze specjalizujący się w modelowaniu matematycznym rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych.

W odpowiedzi na tę analizę brytyjskie ministerstwo zdrowia przekazało Reutersowi, że w najbliższych tygodniach i miesiącach wskaźnik szczepień będzie wzrastać, a dostępne będą miliony kolejnych dawek szczepionek.

kwarantanna 1200.jpg
Brytyjczycy masowo uciekli z kwarantanny. Opuszczali szwajcarskie hotele pod osłoną nocy


Rząd brytyjski wstępnie zamówił 357 mln dawek szczepionek u różnych dostawców. Według ekspertów rządowych szczepionki powinny również działać na szerzący się w Wielkiej Brytanii nowy wariant koronawirusa, który może być nawet o 70 proc. bardziej zaraźliwy niż jego poprzednia odmiana.

Wielka Brytania była pierwszym krajem świata, który dopuścił do użytku szczepionkę przeciw Covid-19 firm Pfizer i BioNTech. Do 24 grudnia pierwszą dawkę tego preparatu otrzymało 600 tys. osób. W ciągu kilku najbliższych dni do użytku dopuszczona powinna zostać szczepionka koncernu AstraZeneca i Uniwersytetu Oksfordzkiego, a szczepienia tą substancją mogłyby się rozpocząć 4 stycznia, jak donoszą brytyjskie media.

Czytaj także:

W poniedziałek po raz kolejny w ciągu ostatnich kilku dni w Wielkiej Brytanii zanotowano dobowy rekord nowo wykrytych zakażeń - ich liczba zwiększyła się o 41 385. To pierwszy przypadek, by przekroczony został poziom 40 tysięcy. Na Covid-19 zmarło 357 chorych.

Od początku epidemii w tym państwie koronawirusem zakaziło się ponad 2,3 mln osób, z których ponad 71 tys. zmarło. Według zestawienia Reutersa liczba infekcji w ostatnim tygodniu wzrosła w stosunku do poprzedniego o 25 proc., a zgonów - o 8 proc.

itom

Czytaj także

Węgry otrzymały rosyjską szczepionkę, wirus coraz częściej atakuje dzieci. COVID-19 na świecie

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 19:00
Węgry otrzymały 6 tys. dawek rosyjskiej szczepionki przeciwko COVID-19. Zgodnie z przepisami UE rosyjski preparat przed wprowadzeniem do obrotu musi zostać zatwierdzony przez Europejską Agencję Leków. Niepokojące informacje płyną z Hiszpanii - okazuje się, że już co 8 zakażony to dziecko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lepiej przeprowadzić kampanię wolniej, ale dobrze". Szczepienia przeciw COVID-19 we Francji

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 05:00
Dr Alain Fischer, przewodniczący komitetu ds. strategii szczepień COVID-19 krytykowany za powolny start kampanii szczepień powiedział w poniedziałek, że: "lepiej jest przeprowadzić ją wolniej, ale dobrze".
rozwiń zwiń