X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bułgarski dyplomata wydalony z Rosji. Moskwa rewanżuje się władzom w Sofii

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 19:01
Rosyjskie MSZ wydaliło bułgarskiego dyplomatę. Pracownik attachatu wojskowego ambasady Bułgarii został uznany za osobę niepożądaną i ma 72 godziny na wyjazd z Rosji. To odpowiedź Moskwy na podobne działania władz w Sofii. 
Kreml
KremlFoto: Shutterstock

Posłuchaj

00:46 MJ-rosja.mp3 W mijającym roku Rosja kilkanaście razy ogłaszała decyzję o wydaleniu zagranicznego dyplomaty. Z Moskwy Maciej Jastrzębski (IAR)

putin 1200.jpg
Kłamstwa Rosji i Chin na temat pandemii. Tak działa wirus dezinformacji w dobie koronawirusa

W mijającym roku Rosja kilkanaście razy ogłaszała decyzję o wydaleniu zagranicznego dyplomaty. Za każdym razem była to odpowiedź na wcześniejsze wyrzucenie rosyjskich dyplomatów przez władze innych państw.

W ostatnich miesiącach rosyjskich dyplomatów wydalono za szpiegostwo między innymi z: Niemiec, Czech, Słowacji, Austrii, Holandii, Norwegii i Kolumbii. Niektóre kraje ograniczyły się do wyrzucenia pojedynczych osób, przyłapanych na działalności niezgodnej ze statusem dyplomaty, inne tak, jak Słowacja, wydaliły trzech Rosjan podejrzanych o szpiegostwo.

Czytaj także:

Do tej pory największa liczba rosyjskich dyplomatów musiała wrócić do Moskwy w 2018 roku. Po tym, gdy międzynarodowe śledztwo wykazało, iż to rosyjskie służby próbowały na terenie Wielkiej Brytanii otruć byłego agenta GRU Siergieja Skripala, Londyn wydalił 23 rosyjskich dyplomatów.

W ramach solidarności ze Zjednoczonym Królestwem, rosyjskich dyplomatów wyrzuciły również kraje Unii Europejskiej, Stany Zjednoczone, Kanada, Japonia, Australia i Norwegia.

paw/

Czytaj także

Rosja odpowiada Norwegii. Radca ambasady wydalony z kraju

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 11:50
Ministerstwo spraw zagranicznych Rosji poinformowało, że nakazało norweskiemu dyplomacie opuszczenie Federacji Rosyjskiej w ciągu trzech dni. To odpowiedź Moskwy na wcześniejsze działania Oslo.
rozwiń zwiń