X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Portugalia: nowy typ koronawirusa wykryty na Maderze

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 00:31
 - Nowy, zmutowany i wysoce zaraźliwy typ koronawirusa z Wielkiej Brytanii, zostały wykryty na Maderze u osób, które przybyły z tego kraju - poinformowały w niedzielę władze regionu.
Szczepienie przeciw COVID-19 w Portugalii
Szczepienie przeciw COVID-19 w PortugaliiFoto: PAP/EPA/JOSE COELHO

Nie podano, ile osób jest zakażonych nowym szczepem koronawirusa. W niedzielę rano w Portugalii, tak jak w innych krajach UE, rozpoczęła się kampania szczepień przeciw COVID-19.

vaccine 1200 pap.jpg
Cała Europa się szczepi. Zobacz, jak ten proces przebiega w poszczególnych krajach

Pierwsze szczepienia zostały zarezerwowane przez rząd dla personelu medycznego. Konieczność reglamentacji szczepionek w pierwszych tygodniach wynika z ograniczonej liczby dawek, jakie w najbliższych dniach odbierze Portugalia.

Na przełomie grudnia i stycznia szczepienia będą prowadzone w Portugalii głównie wśród pracowników służby zdrowia z aglomeracji Lizbony, Porto oraz Coimbry.

pkr

Czytaj także

Stopniowy powrót do normalnego życia? UE rozpoczyna szczepienia przeciwko koronawirusowi

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 07:30
W niedzielę w Unii Europejskiej oficjalny start szczepień przeciwko koronawirusowi. W sobotę pierwsze preparaty firmy Pfizer i BionTech dotarły do wszystkich krajów członkowskich i tego samego dnia Węgry, Słowacja i Niemcy rozpoczęły ich podawanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Surowe restrykcje sanitarne. W Czechach już obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia epidemicznego

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 09:12
W Czechach od północy obowiązuje najwyższy, piąty stopień zagrożenia epidemicznego. Wiąże się on z surowymi restrykcjami sanitarnymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Światełko w tunelu". Premier Słowenii o szczepionkach przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 23:35
- Światełko w końcu tunelu stało się jaśniejsze - oświadczył premier Słowenii Janez Jansa w domu dla seniorów w Mariborze. W domach opieki w Słowenii ruszyły w niedzielę pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19. Mogą z nich skorzystać pensjonariusze i personel.
rozwiń zwiń