X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Surowe restrykcje sanitarne. W Czechach już obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia epidemicznego

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 09:12
W Czechach od północy obowiązuje najwyższy, piąty stopień zagrożenia epidemicznego. Wiąże się on z surowymi restrykcjami sanitarnymi.
Mieszkanka Pragi w maseczce ochronnej
Mieszkanka Pragi w maseczce ochronnejFoto: Ireine / Shutterstock.com

Piąty stopień zakłada wydłużenie godziny policyjnej, która obecnie rozpoczyna się o godz. 21 i trwa do 5 rano kolejnego dnia. Zakaz opuszczania domu nie obowiązuje między innymi podróży związanych z pracą i ochroną zdrowia.

en szczepionka 663.jpg
Stopniowy powrót do normalnego życia? UE rozpoczyna szczepienia przeciwko koronawirusowi

Od niedzieli (27.12) obowiązuje też zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób. Działalność muszą zawiesić otwarte dziesięć dni temu ośrodki narciarskie. Działać mogą sklepy, ale tylko te oferujące produkty pierwszej potrzeby. Ograniczenia nie dotyczą też stacji benzynowych, kwiaciarni i salonów prasowych. Restauracje, tak jak dotychczas, mogą przygotowywać posiłki wyłącznie na wynos. Zamknięte zostają punkty usługowe, w tym salony fryzjerskie i kosmetyczne. Obostrzenia będą obowiązywać co najmniej do 10 stycznia.

Posłuchaj
00:57 W. Stobba spec.mp3 Najwyższy stopień zagrożenia epidemicznego w Czechach. Relacja Wojciecha Stobby (IAR)

Podobnie jak w innych krajach Unii Europejskiej, w Czechach rozpoczęły się dziś szczepienia przeciw COVID-19. W pierwszej kolejności preparat będzie podawany medykom oraz seniorom przebywającym w szpitalach i domach opieki. Czeski rząd zakłada, że do końca przyszłego roku zaszczepionych zostanie niespełna 7 milionów osób.

mr

Czytaj także

Pierwsza osoba w Polsce zaszczepiona przeciwko COVID-19. To pielęgniarka ze szpitala MSWiA

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 08:47
W Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie zaszczepiono pierwszą osobę na COVID-19 w Polsce - naczelną pielęgniarkę szpitala Alicję Jakubowską. Zaszczepił ją dr Artur Zaczyński.
rozwiń zwiń