X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"W tym roku świat zobaczył przebudzenie Białorusi". UE reaguje na działania władz w Mińsku

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2020 16:59
Sankcje wobec reżimu w Mińsku i plan wsparcia gospodarczego dla demokratycznej Białorusi - tak Unia Europejska zareagowała na sfałszowanie wyborów prezydenckich w tym kraju i brutalne represje wobec obywateli. Na wniosek polskiego premiera, 10 dni po wyborach, szef Rady Europejskiej zwołał nadzwyczajną naradę unijnych przywódców. W kolejnych miesiącach zapadały konkretne decyzje.
Protesty w Mińsku. Zdjęcie ilustracyjne
Protesty w Mińsku. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pavel Stasevich/Shutterstock

Plan Marshalla dla Białorusi to polski pomysł przedstawiony przez premiera Mateusza Morawieckiego na październikowym unijnym szczycie. Teraz pracuje nad nim Komisja Europejska.

- Pozytywny plan gospodarczy dla demokratycznej Białorusi, wsparcie dla małych i średnich firm, ruch bezwizowy, czy Fundusz Stabilizacyjny - mówił wtedy szef polskiego rządu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
pap_20201011_1I7 (1).jpg
Represje na Białorusi. Politolog: zamknięcie granic wiąże się z trzecim etapem operacji reżimu

"Białoruś walczy o godność, wolność i tożsamość"

Od września sprawą Białorusi zajmował się Parlament Europejski, a kilkanaście dni temu przyznał nagrodę białoruskiej opozycji imienia Sacharowa, która jest przyznawana za zasługi w walce o prawa człowieka i demokrację.

Odebrała ją jedna z liderem opozycji Swiatłana Cichanouska. - W tym roku świat zobaczył przebudzenie Białorusi, która walczy o godność, wolność i tożsamość w obliczu brutalnego reżimu - podkreślała.

Posłuchaj
00:57 10815544_1.mp3 UE wobec Białorusi w 2020. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

 

Sankcje na Mińsk

Wobec reżimu Unia Europejska nałożyła sankcje. Obecnie na czarnej liście z zakazem wjazdu do Wspólnoty i zablokowanymi aktywami w Europie znajduje się 84 funkcjonariuszy na czele z Aleksandrem Łukaszenką.

Niedawno restrykcjami zostało objętych 7 białoruskich firm wspierających władze w Mińsku.

ms

Czytaj także

"Śmierć Solejmaniego, COVID-19 i protesty na Białorusi". Szef Sztabu Generalnego WP o 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2020 11:00
- Mijający rok zostanie zapamiętany jako rok spektakularny, nie tylko ze względu na pandemię koronawirusa na świecie - mówił w Polskim Radiu 24 gen. Rajmund Andrzejczak, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.
rozwiń zwiń