X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja wprowadza zakaz wjazdu dla dyplomatów UE. To odwet za sankcje

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 12:04
Rosja rozszerzy listę przedstawicieli krajów UE, którym zakazany został wjazd na jej terytorium - poinformowało we wtorek MSZ w Moskwie. Ministerstwo podało jako powód sankcje UE wobec Rosji z powodu - jak to określiło - "incydentu" z Aleksiejem Nawalnym.
Kreml
KremlFoto: FOTOGRIN/shutterstock

Moskwa uważa za niedopuszczalne przyjęcie przez UE sankcji wobec przedstawicieli Rosji "pod pretekstem ich rzekomego związku z incydentem z obywatelem rosyjskim Aleksiejem Nawalnym" - podało MSZ w komunikacie. Zakazem wjazdu do Rosji objęci zostaną przedstawiciele krajów UE powiązani z nasilaniem w ramach UE działań na rzecz sankcji przeciwko Rosji - zapowiedziało ministerstwo. Nie podało konkretnych nazwisk. Jak wyjaśniło, odpowiednie noty przekazało we wtorek przedstawicielom ambasad Niemiec, Francji i Szwecji i przedstawicielstwa UE w Moskwie.


Posłuchaj
00:51 Rosja nie wpuści obywateli UE, którzy rekomendowali sankcje w związku z zamachem Z Moskwy Maciej Jastrzębski.mp3 Rosja nie wpuści obywateli UE, którzy rekomendowali sankcje w związku z zamachem - z Moskwy Maciej Jastrzębski (IAR)

 

Unia Europejska free shutt-1200.jpg
Sankcje UE wobec Rosji. Szefowie państw uzgodnili nową datę wygaśnięcia

Nieprzyjazne akcje ze strony krajów zachodnich napotkają, tak jak i wcześniej, adekwatną odpowiedź - ostrzegło MSZ Rosji.

"Nie przedstawiono Rosji dowodów otrucia Nawalnego"

Oznajmiło, że państwa, które były inicjatorami sankcji, nie przedstawiły władzom rosyjskim dowodów dotyczących otrucia Nawalnego. Unia Europejska podjęła "konfrontacyjną decyzję polityczną, która jest sprzeczna z prerogatywami Rady Bezpieczeństwa ONZ z zakresu prawa międzynarodowego" - oceniło ministerstwo.

Krótko przed wystosowaniem tego komunikatu do MSZ w Moskwie wezwani zostali przedstawiciele ambasad trzech państw unijnych. Jak podała agencja RIA Nowosti, przybył ambasador Francji Pierre Levy, a misje Szwecji i Niemiec reprezentowali przedstawiciele ambasadorów.

Czytaj więcej:

  UE przyjęła sankcje wobec Rosji w październiku br. w związku z domniemanym zamachem na Nawalnego, do którego doszło w sierpniu. Restrykcje zostały nałożone na dyrektora Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) Aleksandra Bortnikowa, wiceministrów obrony Rosji: Aleksieja Kriworuczenkę i Pawła Popowa, pełnomocnika prezydenta w Syberyjskim Okręgu Federalnym Siergieja Mieniajłę, pierwszego zastępcę szefa administracji prezydenta, byłego premiera Siergieja Kirijenkę i szefa zarządu polityki wewnętrznej w Administracji Prezydenta Andrieja Jarina. Sankcjami objęty jest także Państwowy Instytut Naukowo-Badawczy Chemii Organicznej i Technologii (GosNIIOChT) w Moskwie.

  pg

  Czytaj także

  Zgoda UE ws. sankcji za łamanie praw człowieka. Przepisy wzorowane na ustawie Magnickiego

  Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 10:44
  Jest zgoda w Unii Europejskiej na sankcje za łamanie praw człowieka. Decyzję podjęli ministrowie spraw zagranicznych 27 krajów, potwierdzając ustalenia ambasadorów sprzed tygodnia - informuje brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Rosja: opozycja domaga się śledztwa ws. zamachu na Nawalnego

  Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 14:01
  Z całej Rosji napływają do Moskwy listy z żądaniem wszczęcia śledztwa w sprawie zamachu na Aleksieja Nawalnego. Autorami wniosków kierowanych do Komitetu Śledczego i Federalnej Służby Bezpieczeństwa są lokalni deputowani reprezentujący opozycję.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Rozszerzenie sankcji nałożonych na białoruski reżim. Jest zgoda ambasadorów UE

  Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 13:59
  Jest zgoda unijnych ambasadorów na rozszerzenie sankcji nałożonych na białoruski reżim - dowiedziała się nieoficjalnie brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
  rozwiń zwiń