X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA: pozytywna rekomendacja dla kolejnej szczepionki przeciw koronawirusowi

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 05:06
Szczepionka firmy Moderna uzyskała pozytywną rekomendację komisji doradczej amerykańskiej federalnej Agencji Żywności i Leków. Prawdopodobnie już w piątek amerykański rząd wyda zgodę na jej dystrybucję. Pozwoli to objąć szczepieniami kolejne 3 miliony Amerykanów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mongkolchon Akesin/Shutterstock

Eksperci niezależnej komisji składającej się z lekarzy, immunologów i specjalistów z innych dziedzin niemal jednogłośnie poparli pozytywną rekomendację szczepionki Moderna.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
szczepienie free shutt 1200 .jpg
Europejska Agencja Leków przyspieszyła termin zatwierdzenia szczepionek przeciw COVID-19

Skuteczność szczepionki

20 jej członków głosowało za tym, jeden wstrzymał się od głosu. Według ekspertów korzyści z zastosowania szczepionki u osób powyżej 18. roku życia są wyraźnie większe od potencjalnego ryzyka.

Z badań przeprowadzonych przez Modernę na próbie 30 tysięcy osób wynika, że szczepionka tej firmy jest skuteczna w 94 procentach. Jeśli Agencja Żywności i Leków formalnie zatwierdzi szczepionkę, to w najbliższych dniach do dystrybucji trafi 3 milionów podwójnych dawek specyfiku.

Posłuchaj
00:46 10802704_1.mp3 Szczepionka Moderny z pozytywną rekomendacją w USA. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

 

Czytaj również:

USA zmagają się z trzecią falą

Amerykańskie władze chcą zaszczepić do końca grudnia 20 milionów osób. Nie jest pewne, czy uda się osiągnąć ten cel, ponieważ dostawy zatwierdzonej wcześniej szczepionki Pfizer są mniejsze od planowanych.

Stany Zjednoczone przechodzą obecnie przez trzecią, najcięższą falę pandemii. Czwartek był kolejnym dniem z liczbą ofiar śmiertelnych COVID-19 powyżej 3 tysięcy.

ms

Czytaj także

Pielęgniarka pierwszą osobą w USA zaszczepioną przeciwko COVID-19. Pogratulował jej Donald Trump

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 22:46
- Pielęgniarka z Nowego Jorku Sandra Lindsay jest pierwszą osobą w Stanach Zjednoczonych, która została zaszczepiona przeciw koronawirusowi. Pierwszej szczepionki pogratulował Ameryce na Twitterze prezydent Donald Trump.
rozwiń zwiń