X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W Wielkiej Brytanii wykryto nowy wariant koronawirusa. Rozprzestrzenia się szybciej niż ten znany do tej pory

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 18:40
W Wielkiej Brytanii wykryto nowy wariant koronawirusa, który - jak się uważa - rozprzestrzenia się szybciej niż ten znany do tej pory - poinformował w poniedziałek minister zdrowia Matt Hancock.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: peenat/ Shutterstock

Matt Hancock podkreślił jednak, że obecnie nie ma przesłanek, by zakładać, że nowa mutacja jest także bardziej niebezpieczna pod innymi względami. - Aktualnie nic nie sugeruje, że ten wariant w większym stopniu skutkować może poważniejszą chorobą. A ostatnie analizy kliniczne mówią, że wysoce nieprawdopodobne jest, by nie reagował na szczepionkę - powiedział polityk w Izbie Gmin. Zaznaczył jednak, że "to pokazuje, że musimy być czujni i stosować się do zasad".

kwarantanna covid free shutt 1200 .jpg
Badania nad koronawirusem. Opóźnienie leczenia nowotworu zwiększa ryzyko zgonu

Minister dodał, że w ciągu ostatnich miesięcy "podobne warianty" zidentyfikowano już w innych krajach. Londyn poinformował już o mutacji Światową Organizację Zdrowia, a badania nad nowym wariantem prowadzone są obecnie w specjalistycznym laboratorium Porton Down - tym samym, gdzie analizowano próbki nowiczoka po zatruciu Siergieja i Julii Skripali.

Czytaj także:

Matt Hancock ogłosił, że pojutrze Londyn stanie się najwyższą, trzecią strefą zagrożenia koronawirusem. Dodał, że wirus w stolicy rozprzestrzenia się obecnie za szybko. Podkreślił, że nie wiadomo, czy odpowiada za to nowoodkryta wersja koronawirusa.

Posłuchaj
00:19 10795536_1.mp3 Brytyjski rząd - wykryliśmy nowy wariant koronawirusa (IAR)

pkr

Czytaj także

Największe ryzyko zakażenia koronawirusem. Wyniki badań brytyjskich naukowców

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 17:00
Wśród osób, u których pojawiły się objawy COVID-19, największe ryzyko zakażenie innych występuje w ciągu pięciu dni od pojawienia się pierwszych objawów choroby - wykazała metaanaliza 79 badań, które przeprowadzili brytyjscy naukowcy.
rozwiń zwiń