X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowy rekord w ciągu jednej doby. Ponad 3 tysiące ofiar w USA

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2020 06:26
Uniwersytet Johnsa Hopkinsa (UJH) w Baltimore poinformował w sobotę w nocy, że w ciągu ostatniej doby zarejestrowano w USA 3309 ofiar śmiertelnych COVID-19. Obecność koronawirusa potwierdzono u 231 775 kolejnych osób. To najwyższe wskaźniki od początku pandemii.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Steve Sanchez Photos/Shutterstock
  • 3309 ofiar śmiertelnych COVID-19 - nowy rekord w ciągu jednej doby w USA
  • Według tej amerykańskiej placówki naukowej od wybuchu epidemii odnotowano łącznie 16 mln 045 596 przypadków zakażenia wirusem
  • Liczba ofiar śmiertelnych sięga 297 789

Z danych zgromadzonych przez Johns Hopkins University, wynika, że został przekroczony poprzedni jednodobowy rekord ze środy wynoszący 3124. W ciągu ostatniej doby zarejestrowano także nowy rekord potwierdzonych infekcji zakażeń COVID-19. Przewyższył poprzedni ustanowiony 4 grudnia o 4000 przypadków.

Zgodnie statystykami amerykańskiej organizacji monitorującej kontakty osób zarażonych wirusem Covid Tracking Project, siedmiodniowa średnia zgonów Stanach Zjednoczonych wzrosła do 2360, w porównaniu z 1477 potwierdzonymi pod koniec listopada. Zwiększyła się także siedmiodniowa średnia nowych przypadków koronawirusa. Wzrosła o 210 765 w porównaniu z 166 123 27 w minionym miesiącu.

Koronawirus Meksyk 1200 PAP.jpg
Pandemia przybiera na sile. Ponad 12 tys. nowych przypadków COVID-19 w Meksyku

"Ciężarówki ze szczepionkami ruszą w niedzielę"

Agencja AP powołując się na przedstawicieli administracji Stanów Zjednoczonych poinformowała, że pierwsze zatwierdzone w piątek przez władze USA szczepionki na COVID-19 opracowane przez Pfizer i BioNTech zaczną przybywać do amerykańskich stanów w poniedziałek rano.

- Oczekuje się, że ciężarówki ze szczepionkami wyruszą w niedzielę rano do prawie 150 ośrodków dystrybucji we wszystkich stanach. Kolejne 425 otrzyma przesyłki z preparatem w wtorek, a pozostałe 66 w środę - twierdzi AP.

Dziennik "New York Times" zauważył, że dwie wielkie amerykańskie firmy zajmujące się przewozem przesyłek i logistyką, United Parcel Service (UPS) oraz Federal Exoress (FedEx), zwykle zaciekle ze sobą konkurują. Teraz rywale pracują ramię w ramię, aby dostarczać szczepionkę na koronawirusa opracowaną przez firmy Pfizer i BioNTech,

- Obie firmy wysyłkowe powiadomiły, że wprowadziły plany, nad którymi pracowały od miesięcy. (…) Stwierdziły, że przesyłki będą dokładnie monitorowane i będą miały pierwszeństwo przed innymi paczkami - podkreślił nowojorski dziennik.

Według "NYT" firma Pfizer zaprojektowała w celu wysyłania szczepionek specjalne pojemniki wypełnione suchym lodem w ilości wystarczającej do schłodzenia co najmniej 975 dawek przez maksymalnie 10 dni. Każdy pojemnik wyposażony jest w urządzenie monitorujące.

ks

Czytaj także

Pogarsza się sytuacja epidemiczna w Czechach. Liczba zakażeń może szybko rosnąć

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2020 12:05
- Z danych opublikowanych w sobotę przez ministerstwo zdrowia Czech wynika, że pogarsza się sytuacja epidemiczna, związana z pandemią koronawirusa w tym kraju. W piątek przybyło 6202 nowych zakażonych SARS-CoV-2, o około 1500 więcej niż przed tygodniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Twardy lockdown prawdopodobnie od środy". Druga fala pandemii w Niemczech nie słabnie

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2020 14:39
Instytut Roberta Kocha poinformował o prawie 28 i pół tysiąca przypadków koronawirusa. Zmarło 496 osób. Jutro w Berlinie ma zapaść decyzja o wprowadzeniu twardego lockdownu w całym kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus w Europie. Włochy pierwsze w Europie pod względem liczby zmarłych

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2020 01:20
Włochy są obecnie na pierwszym miejscu w Europie pod względem liczby zmarłych od początku pandemii Covid-19 - wynika z obliczeń prowadzonych przez AFP. W sobotę bilans zmarłych w Italii wzrósł do 64036 przekraczając tym samym liczbę zgonów w Wielkiej Brytanii.
rozwiń zwiń