X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wznowiono prace przy budowie Nord Streamu 2. Ostrzeżenie dla statków

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 16:40
Prace przy budowie gazociągu Nord Stream 2, który ma transportować surowiec z Rosji do Niemiec, zostały wznowione. "Statek Fortuna położy 2,6-kilometrowy odcinek gazociągu w należącej do Niemiec wyłącznej strefie ekonomicznej na głębokości mniejszej niż 30 metrów" - poinformowało w oświadczeniu konsorcjum Nord Stream 2.
Budowa NS2. Statek Akademik Czerski
Budowa NS2. Statek Akademik CzerskiFoto: Jens Büttner/dpa-Zentralbild/dpa Dostawca: PAP/DPA.

Wcześniej niemieckie władze żeglugowe wydały ostrzeżenie dla obszaru Morza Bałtyckiego, na którym mają zostać położone ostatnie kilometry gazociągu. Statki mają omijać tę strefę od 5 do 31 grudnia.

akademik czerski nord stream 2 free shutt 1200 .jpg
Waszyngton naciska na Berlin i Brukselę. Chce blokady Nord Streamu 2

Działania te odbywają się pomimo sprzeciwu USA. 8 grudnia Izba Reprezentantów przyjęła ustawę o budżecie Pentagonu na 2021 rok, w której rozszerzone zostały sankcje dotyczące Nord Streamu 2. Mogą zostać nimi objęte podmioty także pośrednio zaangażowane w projekt.

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Niemczech Robin Quinville wezwała niemieckie władze i Unię Europejską do wstrzymania budowy gazociągu. - Nadszedł czas, aby Niemcy i Unia Europejska nałożyły moratorium na budowę gazociągu - powiedziała biznesowemu niemieckiemu dziennikowi "Handelsblatt".

Czytaj także:

Przeciwko budowie drugiej nitki Gazociągu Północnego występuje także Polska. Polskie władze podnoszą, że projekt uzależnia rynek europejski od dostaw surowców z Rosji i zagraża bezpieczeństwu energetycznemu Unii Europejskiej.

Nord Stream 2 to gazociąg mierzący 1200 kilometrów. Wartość inwestycji to 10 miliardów euro.

paw/