X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wielka Brytania rozpoczęła szczepienia na COVID-19. Badane doniesienia o reakcjach alergicznych

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 17:00
Brytyjska agencja ds. regulacji leków poinformowała, że pilnie bada doniesienia o dwóch poważnych, niepożądanych reakcjach na stworzoną przez firmy Pfizer-BioNTech szczepionkę przeciw COVID-19 u osób, które miały w przeszłości alergie. We wtorek Wielka Brytania, jako pierwszy kraj na świecie, rozpoczęła szczepienia przy użyciu tej amerykańsko-niemieckiej wakcyny.
zdjęcie  ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Tero Vesalainen/Shutterstock
keenan mid-epa08869595 1200.jpg
Wielka Brytania: pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19. Ruszyła ogólnokrajowa akcja

- Dokładnie badamy te dwa doniesienia, które zostały nam zgłoszone jako sprawa priorytetowa. Po przeanalizowaniu wszystkich informacji przekażemy zaktualizowane porady - napisała w wydanym oświadczeniu Agencja ds. Regulacji Leków i Produktów Zdrowotnych (MHRA).

- Zgodnie z istniejącymi wytycznymi doradzamy wszystkim osobom, u których w przeszłości występowały znaczące reakcje alergiczne, i które mają otrzymać szczepionkę Pfizera przeciw COVID, aby porozmawiały z pracownikiem służby zdrowia podającym szczepionkę - dodano.

Czytaj również:

Reakcje alergiczne na nową szczepionkę

Wcześniej w środę podano, że u dwóch pracowników służby zdrowia, którym we wtorek podano szczepionkę, wystąpiły reakcje alergiczne. Jak się podejrzewa, wystąpiła u nich reakcja anafilaktoidalna - znacznie łagodniejsza niż anafilaksja - która zwykle wiąże się z wysypką na skórze, dusznościami, a czasem spadkiem ciśnienia krwi.

Obie te osoby miały w przeszłości silne reakcje alergiczne. Wielka Brytania - jako pierwsze państwo na świecie - dopuściła do użytku szczepionkę przeciw koronawirusowi wyprodukowaną przez amerykańsko-niemieckie konsorcjum Pfizer-BioNTech. We wtorek w kraju rozpoczęto szczepienie najbardziej zagrożonych grup.

jmo


Czytaj także

Brytyjski epidemiolog: globalne szczepienia to potężne wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 04:02
- W ujęciu globalnym trzeba zaszczepić jakieś 70-80 procent światowej populacji. To potężne wyzwanie logistyczne - tak o coraz bliższej perspektywie globalnych szczepień na koronawirusa mówi Polskiemu Radiu doktor Michael Head, epidemiolog i specjalista od globalnych problemów zdrowotnych z Univerisity of Southamphon. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Poszczególne kraje mają różną sytuację". Komisarz ds. zdrowia o blokadzie sezonu narciarskiego w UE

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 12:58
W sprawie sezonu narciarskiego nie ma jednej formuły ważnej dla wszystkich krajów UE, bo panująca w nich sytuacja epidemiczna jest różna - uważa unijna komisarz do spraw zdrowia Stela Kiriakidu. Zaleciła ostrożność i przyznała, że ferie świąteczne będą trudne.
rozwiń zwiń