X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

B. szef CIA: Izrael pomógł USA w likwidacji Osamy bin Ladena

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 22:07
Informacje dostarczone przez izraelskie służby wywiadowcze przyczyniły się do sukcesu operacji zabicia byłego przywódcy Al-Kaidy, Osamy bin Ladena - wskazał w wywiadzie dla dziennika "Haarec" były szef CIA John Brennan.
Osama bin Laden
Osama bin LadenFoto: East News, Courtesy Everett Collection

- To była operacja amerykańska, ale informacje wywiadowcze, które przyczyniły się do ostatecznego nalotu na ten dom w Pakistanie (w którym przebywał bin Laden - PAP), były wynikiem wielu, wielu lat pracy - stwierdził Brennan.

- Wśród tysięcy fragmentów informacji wywiadowczych były te, które dostarczyli Izraelczycy w wyniku ich operacji wywiadowczych. Była to więc wielka, wielka układanka, którą złożono, a jak wiadomo, Izrael zawsze był jednym z głównych dostawców elementów układanek dla amerykańskiego wywiadu - wyjaśnił dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej w latach 2013-2017.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
afganistan policja kabul kandahar free shut 1200.jpg
"Bardzo ważny krok naprzód". Publicysta o porozumieniu pomiędzy Afganistanem a rządem Talibów

Szeroka współpraca

Na temat współpracy między Izraelem a Stanami Zjednoczonymi, której elementami są operacje specjalne, a nawet zabójstwa, Brennan powiedział, że obejmuje ona wiele zagadnień i regionów świata.

- Wysiłki mające na celu współpracę przeciwko organizacjom terrorystycznym, rozprzestrzenianiu (broni jądrowej - PAP), bandyckim państwom i graczom ugruntowały bardzo dobre relacje między amerykańskimi służbami wywiadowczymi i organami ścigania a ich izraelskimi odpowiednikami - podkreślił.

- Kilka wyjątkowo ważnych i znakomitych operacji, przy których współpracowały amerykańskie i izraelskie służby wywiadowcze, zakończyły się dużym sukcesem, a większość z nich nigdy nie będzie znana - dodał.

Czytaj także:

Likwidacja bin Ladena

Osama bin Laden został zabity 2 maja 2011 roku w swej siedzibie w miejscowości Abbotabad na północ od Islamabadu w Pakistanie.

Do terrorysty dotarto po ponad czterech latach śledzenia jednego z zaufanych kurierów oraz jego brata - przy czym trop ten uzyskano dzięki zeznaniom osób zatrzymanych po zamachach z 11 września 2001 roku.

ms

Czytaj także

"Terroryzm jest przedłużeniem polityki". Prof. Boćkowski o atakach w Wiedniu

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 11:48
- Uderzenia terrorystyczne w osłabione państwa dzielą jeszcze bardziej społeczeństwo, powodują pogłębianie napięć społecznych, muszą spowodować reakcje służb - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Daniel Boćkowski, historyk. Podkreślił, że "terroryzm jest przedłużeniem polityki, w tym przypadku islamizmu".
rozwiń zwiń