X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wierzymy, możemy, zwyciężymy". 120 dni protestów na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2020 19:45
W trakcie dzisiejszych protestów w Mińsku zatrzymano ponad 300 osób - poinformowała służba prasowa białoruskiej milicji nie uściślając ile osób w sumie protestowało. Opozycja nie zorganizowała w centrum stolicy jednej dużej akcji, lecz wiele mniejszych demonstracji w różnych dzielnicach.
Po niedzielnych protestach białoruska milicja zatrzymała ponad 300 demonstrantów
Po niedzielnych protestach białoruska milicja zatrzymała ponad 300 demonstrantówFoto: AP/Associated Press/East News

brus1 shutterstock_1843858147 1200.jpg
Wysoka Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka apeluje do władz Białorusi o dialog

Niedziela była 120. dniem protestów z rzędu od czasu zakończenia wyborów prezydenckich. Ostatnie trzy protesty koncentrowały się nie w centrum stolicy, a w dzielnicach na obrzeżach Mińska. Prawdopodobnie dzięki temu liczba zatrzymanych osób jest 3-4 razy mniejsza niż wcześniej.


Posłuchaj
00:43 120 dni protestów .mp3 W trakcie dzisiejszych protestów w Mińsku zatrzymano ponad 300 osób. Poinformowała o tym służba prasowa białoruskiej milicji nie uściślając ile osób w sumie protestowało. Z Mińska - Włodzimierz Pac (IAR)

 

Media informują, że wśród zatrzymanych jest poeta Uładź Lankiewicz, aktor Alaksiej Saprykin, dziecięcy chirurg Artur Jermarkiewicz i Raman Azarczyk, zastępca dziekana wydziału informacyjnych komunikacji stołecznego Białoruskiego Państwowego Technicznego Uniwersytetu.

Czytaj także:

"Wierzymy, możemy, zwyciężymy"

 Demonstranci zbierali się w grupy liczące od kilkudziesięciu do kilkuset osób i chodzili głównie po drogach osiedlowych. Skandowali: "Wierzymy, możemy, zwyciężymy" i tradycyjnie nieśli historyczne biało-czerwono-białe flagi. W Mińsku od godzin porannych obserwowano problemy z dostępem do popularnego na Białorusi komunikatora internetowego Telegram. Zamkniętych było kilka głównych stacji metra.


mid-epa08850622 (1).jpg
Setki zatrzymanych na Białorusi. "OMON jeździł busami po mieście, rozpędzał, ludzie zbierali się na nowo"

Duże grupy demonstrantów zaobserwowano w mińskich dzielnicach: Kamienna Horka, Uruczcze, Malinauka, Hruszauka i Sucharawa. Milicyjny OMON próbował rozpędzać protestujących. Zamknięte przez władze Centrum Obrony Praw Człowieka "Wiasna" do późnych godzin popołudniowych ustaliło nazwiska ok. 100 zatrzymanych osób.

Niewielkie protesty odbyły się również w Grodnie, Homlu, Witebsku oraz mniejszych miastach.

Sprzeciw wobec wyborów

Manifestujący przeciwnicy władz uważają, że wyniki głosowania zostały sfałszowane i domagają się odejścia prezydenta Aleksandra Łukaszenki.

 

pb, mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sprawa Białorusi staje się coraz bardziej zapomniana? Dr Bryc: niestety mogę się podpisać pod takim stwierdzeniem

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2020 20:05
- Nie widzę specjalnej woli wśród państw Europy zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych, by zainteresować się przemianami na Białorusi, wesprzeć tamtejszą opozycję i doprowadzić przynajmniej do powtórzenia wyborów - powiedziała dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Demonstracje opozycji, wiec poparcia dla władz. Na Białorusi nie ustają protesty

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2020 14:53
Na Białorusi odbyły się kolejne demonstracje. To 119. dzień protestów miejscowej opozycji, która domaga się odejścia prezydenta Aleksandra Łukaszenki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program "Polska Pomoc". Dyplomaci wspierają Kościół katolicki na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2020 01:39
Dzięki organizowanemu dziś Dniu modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, na wsparcie może liczyć Kościół na Białorusi. Tamtejsze parafie katolickie od lat wspiera również polska dyplomacja.
rozwiń zwiń