X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA wycofają wojska z Somalii. Jest decyzja Donalda Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2020 03:57
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump polecił wycofanie amerykańskich wojsk z Somalii. Pentagon poinformował, że 700 stacjonujących tam żołnierzy opuści ten kraj przed 15 stycznia 2021 roku - na 5 dni przed planowaną inauguracją Joe Bidena na stanowisku prezydenta USA.
Żołnierze amerykańscy podczas ćwiczeń
Żołnierze amerykańscy podczas ćwiczeńFoto: SFC Ron Lee / DVIDS

shutterstock wojsko usa armia usa 1200.jpg
Żurawski vel Grajewski: po zawarciu umowy z USA Polska jest silniejsza politycznie

Informując o planowanym opuszczeniu Somalii przez amerykańskich żołnierzy Pentagon podkreślił, że Stany Zjednoczone nie wycofują się z Afryki i nie zmniejszają zaangażowania na tym kontynencie.

Posłuchaj
00:49 10778518_1.mp3 USA wycofają wojska z Somalii. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

 

"Pozostajemy wierni naszym afrykańskim partnerom" - napisano w komunikacie Departamentu Obrony. Poinformowano w nim również, że - choć część sił amerykańskich zostanie wycofana z Afryki Wschodniej - reszta zostanie przeniesiona z Somalii do krajów sąsiednich. Przedstawiciele Pentagonu zapewniają, że Stany Zjednoczone zachowają możliwość prowadzenia operacji antyterrorystycznych w Somalii, przede wszystkim przy użyciu dronów.

Wycofanie sił USA z Somalii jest kolejnym posunięciem prezydenta Donalda Trumpa zgodnym z jego hasłem zakończenia niekończących się wojen i powrotu amerykańskich żołnierzy do kraju. W listopadzie Pentagon poinformował o zmniejszeniu liczebności wojsk amerykańskich w Afganistanie z 4,5 do 2,5 tysiąca oraz w Iraku - z 3 tysięcy do 2,5 tysiąca.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Amerykański resort sprawiedliwości pozywa Facebooka. Chodzi o dyskryminację pracowników z USA

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 10:59
Ministerstwo sprawiedliwości USA oskarżyło w czwartek Facebooka o dyskryminację amerykańskich pracowników i preferowanie przy zatrudnianiu osób przebywających w Stanach Zjednoczonych na tymczasowych wizach. Resort twierdzi, że gigant mediów społecznościowych ponad 2,6 tys. razy odmówił rekrutacji lub zatrudnienia na wysoko opłacane stanowiska wykwalifikowanym Amerykanom.
rozwiń zwiń