X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA: dobowa liczba zgonów z powodu COVID-19 największa od kwietnia

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 06:06
W ciągu ostatniej doby w Stanach Zjednoczonych z powodu COVID-19 zmarło 2760 osób. To największa jak dotąd liczba. Władze USA ostrzegają przed ciężką zimą i apelują do Amerykanów, by zrezygnowali z wyjazdów świątecznych.
Zdj. ilustr.
Zdj. ilustr. Foto: Shutterstock

Poprzedni szczyt zgonów wywołanych koronawirusem zanotowano 15 kwietnia. Zmarły wówczas 2752 osoby. Minionej doby było o 8 ofiar śmiertelnych więcej. Zdaniem wirusologów kolejne dni mogą przynieść jeszcze gorsze wiadomości.

Liczba hospitalizacji z powodu COVID-19 przekroczyła już bowiem 100 tysięcy, czyli było to o ponad 40 tysięcy więcej niż w szczycie pierwszej fali pandemii.

Posłuchaj
00:41 W USA od wczoraj z powodu Covid-19 zmarło 2760 osób. Relacja Marka Wałskuskiego (IAR).mp3 W USA od wczoraj z powodu COVID-19 zmarło 2760 osób. Relacja Marka Wałskuskiego (IAR)

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ
shutterstock koronawirus free szpital usa free 1200.jpg
Badanie: koronawirus dotarł do USA już w grudniu 2019 r.

Ciężka zima

Dyrektor rządowego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom Robert Redfield ostrzegł, że Amerykę czekają trudne miesiące.

- Rzeczywistość jest taka, że grudzień, styczeń i luty będą bardzo ciężkie. To będzie najtrudniejszy okres w sferze zdrowia publicznego w historii naszego kraju - powiedział. Zwrócił też uwagę, że pierwsze dwie fale pandemii obejmowały tylko część kraju, podczas gdy obecnie obciążony jest system opieki zdrowotnej w całych Stanach Zjednoczonych.

Szczepienia jeszcze w grudniu

Władze USA apelują do Amerykanów, by ograniczyli kontakty, zrezygnowali z wyjazdów, nosili maseczki i zachowywali dystans społeczny. Szczepienia na COVID-19 mają się rozpocząć w USA jeszcze w grudniu.

W pierwszych miesiącach zakres szczepień będzie jednak ograniczony do osób najbardziej narażonych na zakażenie i najbardziej zagrożonych potencjalnymi skutkami choroby.

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prawdziwa liczba zakażeń na SARS-CoV-2 może być dużo większa. Nowe dane z USA

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 04:05
Z modelu opracowanego przez naukowców z amerykańskich Centrów Kontroli Chorób (CDC) wynika, że prawdziwa liczba zakażeń jest ok. ośmiu razy większa od zgłoszonych. Obejmują one bowiem tylko przypadki potwierdzone badaniami laboratoryjnymi.
rozwiń zwiń