X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Litwa: bezpłatne wizy dla Białorusinów dotkniętych represjami

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 03:00
Białorusini dotknięci represjami będą mogli otrzymać bezpłatną litewską wizę. Wilno we wrześniu uruchomiło tzw. korytarz humanitarny, który uprościł procedury związane z wyjazdem na Litwę.
Protesty w Mińsku
Protesty w MińskuFoto: Pavel Stasevich/Shutterstock

Wiza zostanie wydana po przedstawieniu odpowiedniego wniosku przez litewską instytucję państwową oraz organizację działającą na rzecz ochrony praw człowieka i rozwoju demokracji, która działa na terytorium Litwy.

- Opłata za wizę Schengen wynosi 60 euro. Zwykle uiszczana jest przez organizacje pozarządowe. Jednak, aby legalnie przebywać na Litwie przez dłuższy okres, trzeba uzyskać długoterminową wizę krajową - mówił ustępujący minister spraw zagranicznych Linas Linkevicius.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
białoruś protest free 1200
Dr Ochman: za pomocą siły żadnego konfliktu na Białorusi nie da się rozwiązać

"W czasie pandemii ich sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana"

Maksim Milta z Białoruskiego Europejskiego Uniwersytetu Humanistycznego w Wilnie w rozmowie z Polskim Radiem ocenia, że to dobra decyzja. Jednak zwraca uwagę, że Białorusini przyjeżdżający na Litwę, potrzebują też uwagi ze strony innych resortów. Przykładowo białoruscy lekarze nie mogą wykonywać tu swojego zawodu.

- W czasie pandemii ich sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana. Również psychologicznie jest to dla nich wyzwanie i pewien dramat - mówi Milta.

Czytaj także:

Litwa w ramach tzw. korytarza humanitarnego od 21 września wydała blisko 1400 wiz Białorusinom, którzy zostali dotknięci represjami ze strony reżimu w Mińsku.

W Wilnie przebywa też liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska.

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosja: pięć lat łagru dla uznanych za zagranicznego agenta? Tego chcą deputowani

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 18:11
Deputowani rządzącej w Rosji partii chcą karać więzieniem osoby, które nie będą przestrzegały ustawy o "zagranicznych agentach" - podało radio Echo Moskwy. Wcześniej rosyjski parlament podjął pracę nad ustawami ograniczającymi działalność osób korzystających z zagranicznych grantów i serwisów internetowych, które blokują publikacje prokremlowskich mediów.
rozwiń zwiń