X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ponad 1000 podejrzewanych o szpiegostwo chińskich naukowców opuściło Stany Zjednoczone

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 02:22
Ponad 1000 chińskich naukowców wyjechało już z USA, podczas gdy władze amerykańskie nasilają działania mające zapobiec kradzieży technologii i własności intelektualnej - poinformował Departament Sprawiedliwości. Agenci chińscy mają już "brać na celownik" przyszłą administrację Joe Bidena.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Według Johna Demersa, szefa wydziału ds. bezpieczeństwa narodowego Departamentu Sprawiedliwości, chińscy naukowcy wyjechali, podczas gdy resort wszczął postępowania o charakterze kryminalnym przeciwko chińskim obywatelom oskarżonym o szpiegostwo przemysłowe i technologiczne.

Demers, który brał udział w panelu dyskusyjnym zorganizowanym przez think tank renomowanego Aspen Institute, przypomniał, że już we wrześniu cofnięto wizy ponad 1000 obywatelom chińskim na mocy zarządzenia prezydenta umożliwiającego takie posunięcie wobec studentów i naukowców "uważanych za zagrożenie dla bezpieczeństwa".

CZYTAJ RÓWNIEŻ
chiny partia komunistyczna free 1200
Tak działa wywiad Chin. Kradzież technologii, danych polskich VIP-ów, blokowanie tematów mediom to czubek góry lodowej

Związani z chińską armią

Według źródeł w Departamencie Sprawiedliwości nowa grupa Chińczyków ma być powiązana z chińską armią. Opuścili oni USA po tym, jak Federalne Biuro Śledcze (FBI) dokonało przesłuchań w ponad 20 miastach, a Departament Stanu zamknął w lipcu ub. roku chiński konsulat w Houston.

Zdaniem wysokiego rangą funkcjonariusza kontrwywiadu Williama Evanina, chińscy agenci próbują już "namierzać" członków przyszłej administracji prezydenta elekta Joe Bidena i ludzi z nim związanych.

Czytaj także

Ekipa Bidena przygotowująca przejęcie władzy odmówiła komentarza.

Zdaniem Demersa tylko Chińczycy "mają możliwości, zdolności i wolę" podejmowania działalności szpiegowskiej na taką skalę, jaką zaobserwowały w ostatnich latach amerykańskie służby. 

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szpiegował dla chińskiego wywiadu. Singapurczyk w rękach FBI

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 23:45
Ministerstwo sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych poinformowało, że przebywający w USA obywatel Singapuru przyznał się, że pod pozorem działalności konsultingowej pracował nielegalnie dla chińskiego wywiadu.
rozwiń zwiń