X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Azerbejdżan przejął rejon Górskiego Karabachu. Dotąd kontrolowany był przez separatystów

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 13:10
Władze Azerbejdżanu ogłosiły, że jej wojska zajęły rejon laczyński w Górskim Karabachu. Władze azerskie podkreślają, że akcja przejęcia tego terenu zakończyła się bez jednego wystrzału.
Azerskie wojska przejęły rejon Lecin w Górskim Karabachu
Azerskie wojska przejęły rejon Lecin w Górskim KarabachuFoto: PAP/EPA/AZERBAIJAN DEFENCE MINISTRY HANDOUT

Zgodnie z porozumieniem podpisanym 9 listopada, Baku wcześniej przejęło kontrolę nad rejonami: kelbadżarskim i agdamskim. Proces nadzorują rosyjskie siły rozjemcze. Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew ogłosił, że operacja przejmowania rejonów Górskiego Karabachu, kontrolowanych do tej pory przez separatystów, zakończyła się bez jednego wystrzału. Poza azerską jurysdykcją pozostała stolica regionu - Lacin.

górski karabach 1200 pap.jpg
Wojsk Rosji dotąd tam nie było, teraz Kreml zacisnął pętlę. Ekspert: działał w tajemnicy i znów wywiódł w pole Zachód

Mieszkańcy opuścili domy

Według niezależnych obserwatorów, pracujących w tej części Kaukazu, prawie wszyscy mieszkańcy uciekli z miasta, ponieważ uznali, że sytuacja zagraża ich bezpieczeństwu. Wcześniej obserwatorzy informowali, że mieszkańcy regionów kelbadżarskiego i agdamskiego uciekli, niszcząc dobytek i podpalając domy, aby nic nie wpadło w ręce Azerów. Łącznie armia Azerbejdżanu ma zająć ponad 120 miejscowości.


Posłuchaj
00:45 Karabach SPEC.mp3 Górski Karabach: Azerbejdżan przejął kontrole nad rejonem laczyńskim. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Przejmując dziś rejon laczyński Baku nie będzie kontrolować korytarza, który prowadzi do Armenii. W tym miejscu rozlokowały się rosyjskie wojska rozjemcze. Międzynarodowe organizacje, monitorujące sytuację na Kaukazie podkreślają, że wciąż nie wiadomo, jaki będzie status tej części Górskiego Karabachu, która nie przechodzi we władanie Azerbejdżanu.

PAP PAP

dz

Czytaj także

Górski Karabach: Azerbejdżan dał Armenii dodatkowy czas na usunięcie wojsk

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 19:29
Azerbejdżan przedłużył do 25 listopada terminy wycofania ormiańskich wojsk z rejonu kelbadżarskiego w Górskim Karabachu. Pierwotnie, na mocy podpisanego tydzień temu porozumienia, żołnierze Armenii i karabachscy rebelianci mieli opuścić ten rejon najpóźniej dziś do północy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konflikt o Górski Karabach. Politolog: Rosja wiele zyskuje

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 21:11
- Rosjanie unikali pełnego, otwartego zaangażowania. Oczywiście wspierali Armenię, ale w sposób niesatysfakcjonujący i nieskuteczny - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24, dr Agnieszka Bryc, z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
rozwiń zwiń