X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Konflikt między status quo a zachowaniem suwerenności narodowych". Talaga o UE

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 11:37
- Miażdżąca większość państw, w tym te, które są krytyczne wobec kierunku rozwoju Unii Europejskiej, chce zachowania wspólnoty europejskiej - ocenił w Polskim Radiu 24 Andrzej Talaga, ekspert do spraw międzynarodowych z Warsaw Enterprise Institute.
Audio
  • Andrzej Talaga o istocie sporu ws. mechanizmu powiązania stanu praworządności z funduszami unijnymi (Temat dnia/Gość PR24)
Andrzej Talaga
Andrzej TalagaFoto: PR24

W poniedziałek wieczorem w Warszawie odbyło się spotkanie robocze premiera Mateusza Morawieckiego z premierem Węgier Viktorem Orbanem ws. m.in. dalszych działań w kontekście negocjacji budżetowych w UE. Rozmowa trwała 1,5 godziny.

Było to kolejne w ostatnich dniach spotkanie obu premierów. W czwartek w Budapeszcie szefowie rządów Polski i Węgier podpisali deklarację dotyczącą uzgodnienia stanowiska krytycznego wobec powiązania wypłat z budżetu z "arbitralnymi i nieobiektywnymi kryteriami naruszeń praworządności".

Dwie wizje UE

Morawiecki Orban tt-1200.jpg
Spotkanie premierów Polski i Węgier w Warszawie. Ustalono stanowisko ws. budżetu UE

- Wydaje się, że są dwa stanowiska. Pierwsze to suwerenność - są kraje, grupy polityczne, które uważają, że to, co jest w tej chwili, jest wystarczające, jeśli chodzi o integrację europejską, a nawet zbyt daleko posunięte. Druga grupa mówi, że aby Unia Europejska zachowała swoją spójność, trzeba ją bardziej zintegrować, ale kosztem suwerenności państwowej - ocenił Andrzej Talaga.


Posłuchaj
19:07 PR24_MPLS 2020_12_01-11-10-37.mp3 Andrzej Talaga o istocie sporu ws. mechanizmu powiązania stanu praworządności z funduszami unijnymi (Temat dnia/Gość PR24)

 

Dodał, że przystępując do wspólnoty unijnej, zgodziliśmy się na częściowe ograniczanie suwerenności, ale nie zgadzaliśmy się, aby to "było pogłębiane pozatraktatowo", jak w obecnej sytuacji. - Fundamentalny konflikt między zachowaniem tego co jest a zachowaniem suwerenności narodowych jest ewidentny - ocenił gość audycji.

Czytaj także: Kolejne kraje nie chcą wiązania praworządności z budżetem UE. Kulisy obrad "za zamkniętymi drzwiami"

- Miażdżąca większość państw, w tym te, które są krytyczne wobec kierunku rozwoju Unii Europejskiej, chce zachowania UE - podkreślił Talaga.

W dalszej części audycji mowa była o wyborach prezydenckich w USA i dalszych relacjach polsko-amerykańskich.

Więcej w nagraniu rozmowy.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: Andrzej Talaga (WEI)

Data emisji: 01.12.2020

Godzina emisji: 11.10

Polskie Radio 24/PAP/st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Niemcy łagodzą nastrój i szukają rozwiązania". Prof. Liberadzki o sporze ws. budżetu UE

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 17:34
- Rozporządzenie dot. praworządności jest uniwersalne i dotyczy każdego państwa. Nowa perspektywa jest powodowana troską o to, by pieniądze były kierowane w te miejsca, które przyniosą UE sukces. Naszą powinnością jest być z Francją, Niemcami czy Włochami - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Bogusław Liberadzki, europoseł Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Traktaty wskazują, że to my mamy rację". Jan Dziedziczak o praworządności i budżecie UE

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 09:00
- Traktaty łączą kraje Unii Europejskiej i sprawiają, że jesteśmy prawdziwą wspólnotą. Dlatego Polska i Węgry będą ich bronić oraz przypominać o tym Europie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jan Dziedziczak z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
rozwiń zwiń