X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Eksperci WHO ostrzegają: COVID-19 może wpłynąć na śmiertelność malarii

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 04:10
Ponad 409 000 ludzi na całym świecie - większość z nich to dzieci w najbiedniejszych częściach Afryki - zostało zabitych przez malarię w zeszłym roku - wynika z najnowszego raportu WHO. COVID-19 prawie na pewno zwiększy tę liczbę w 2020 roku - ostrzegają eksperci Organizacji. 
WHO alarmuje, że liczba zgonów na malarię może - wskutek trudności wywołanych COVID-19 - wzrosnąć w Afryce Subsaharyjskiej nawet pięciokrotnie
WHO alarmuje, że liczba zgonów na malarię może - wskutek trudności wywołanych COVID-19 - wzrosnąć w Afryce Subsaharyjskiej nawet pięciokrotnieFoto: Yaw Niel/ Shutterstock

- Nasze szacunki są takie, że w zależności od poziomu zakłóceń w świadczeniu usług medycznych z powodu COVID-19 , w Afryce Subsaharyjskiej może dojść do zwiększenia liczby zgonów z powodu malarii - od 20 000 do 100 000, z których większość dotyczy małych dzieci- powiedział dziennikarzom Pedro Alsonso, dyrektor programu WHO przeciwko malarii.

koronawirus free maseczki free shutt 1200 .jpg
Szef WHO ostrzega ws. pandemii: świat znalazł się w krytycznym punkcie

Jego zdaniem, jest bardzo prawdopodobne, że nadmierna śmiertelność z powodu malarii jest większa niż bezpośrednia śmiertelność z powodu pandemii koronawirusa.

Co dwie minuty ginie dziecko

Raport WHO wykazał, że w 2019 roku na całym świecie odnotowano 229 milionów przypadków malarii i stwierdzono, że pomimo bezprecedensowych wyzwań związanych z pandemią COVID-19, wiele krajów na całym świecie ciężko walczyło przeciwko niej.

Z powodu ciągłego przenoszenia malarii przez komary w wielu częściach świata, połowa światowej populacji jest zagrożona zarażeniem się tą chorobą, która nadal co dwie minuty zabija dziecko.

Czytaj także: 

Peter Sands, dyrektor wykonawczy Światowego Funduszu na rzecz walki z AIDS, gruźlicą i malarią, powiedział, że wyniki raportu WHO są "niezwykle aktualne". - Zdrowie, media i polityka są zaatakowane przez COVID-19 i zbyt mało uwagi zwracamy na chorobę, która wciąż zabija ponad 400 000 ludzi rocznie, głównie dzieci - ocenił. 


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PAH wspiera dotkniętych przez pandemię na Ukrainie, Bliskim Wschodzie i w Afryce

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 05:02
Polska Akcja Humanitarna rozpoczyna nową kampanię pomocową na rzecz osób szczególnie dotkniętych przez pandemię koronawirusa. Chodzi o mieszkańców Ukrainy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Wirus spotęgował tam głód, biedę i samotność. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obok epidemii COVID-19 epidemia samobójstw. Japończycy nie radzą sobie ze stresem

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 05:35
W październiku w Japonii odnotowano 2153 samobójstwa. W tym kraju w samym tylko październiku ponad sto osób więcej odebrało sobie życie, niż od początku epidemii zmarło z powodu COVID-19.
rozwiń zwiń