X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Obok epidemii COVID-19 epidemia samobójstw. Japończycy nie radzą sobie ze stresem

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 05:35
W październiku w Japonii odnotowano 2153 samobójstwa. W tym kraju w samym tylko październiku ponad sto osób więcej odebrało sobie życie, niż od początku epidemii zmarło z powodu COVID-19.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/aslysun
PAP Niemcy Niemiecki Trybunał Konstytucyjny 1200.jpg
Niemiecki Trybunał Konstytucyjny zezwolił na komercyjną pomoc przy samobójstwie

Japonia od lat zmaga się z problemem związanym ze zdrowiem psychicznych swoich obywateli. Jak alarmują eksperci, pandemia koronawirusa pogorszyła kondycję psychiczną Japończyków.

Czytaj także:

Choć w ostatnich latach liczba samobójstw zaczęła nieznacznie spadać, a podobne wnioski płynęły z pierwszych miesięcy tego roku, to od lipca zauważalny jest radykalny przyrost osób, które odbierają sobie życie.

Według raportu japońskiej policji w październiku doszło do 2153 samobójstw. To wzrost o niemal 40 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Od stycznia do października br. życie odebrało sobie ponad 17,2 tys. osób - o 160 więcej niż w tym samym okresie w ubiegłym roku. Najwięcej samobójstw odnotowano w Tokio.

Dla porównania, od początku epidemii koronawirusa w Japonii zmarły 2042 osoby. Eksperci zwracają uwagę, że pandemia przyczyniła się do pogorszenia zdrowia psychicznego Japończyków. Wpływ na to mają m.in. długotrwały lockdown, lokalne obostrzenia, izolacje członków rodziny, bezrobocie oraz problemy finansowe i społeczne.

Ministerstwo zdrowia, pracy i opieki społecznej twierdzi, że w wielu przypadkach ludzie czują się skłonni do samobójstwa z powodu problemów społecznych. Resort przekonuje, że problemom można zapobiec, stąd wdrażane środki w obszarze zdrowia, jak choćby kompleksowa opieka medyczna, czy społeczna.

Rzecznik rządu podkreślił potrzebę konfrontacji z rzeczywistością. Przypomniał, że powstała strona internetowa, która informuje o sposobach szukania pomocy, dostępne są m.in. infolinia oraz usługi online, w tym w mediach społecznościowych. Japońskie władze zwiększyły także fundusze, które przeznaczane są na zapobieganie samobójstwom.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Życie warte jest rozmowy"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 14:41
Gościem "Wieczoru Odkrywców" będzie dr Halszka Witkowska z Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego - koordynatorka kampanii "Życie warte jest rozmowy", z którą porozmawiam o samobójstwach i próbach samobójczych, o uwarunkowaniach psychologicznych, społecznych, neurologicznych i genetycznych zachowań samobójczych, o poszukiwaniu sposobów zapobiegania aktom samodestrukcji i o terapiach po próbach samobójczych.
rozwiń zwiń