X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MSZ Rosji skrytykował działania UE. "Mają aroganckie nawyki rozmawiania z innymi z pozycji siły"

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 16:17
Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow w trakcie pobytu w stolicy Białorusi, Mińsku powiedział, że jego kraj zastanawia się, "czy warto w ogóle mieć do czynienia ze strukturami brukselskimi, póki one pracują tak jak obecnie". Ocenił, że wiele państw Unii Europejskiej nie jest w stanie porzucić - jak to określił - "aroganckiego nawyku rozmawiania z innymi z pozycji siły".
Siergiej Ławrow, minister spraw zagranicznych Rosji
Siergiej Ławrow, minister spraw zagranicznych RosjiFoto: shutterstock/Sasa Dzambic Photography

Siergiej Ławrow, nawiązując do powyborczych protestów w Mińsku, powiedział, że Rosję niepokoi obecna sytuacja na Białorusi. - My oczywiście jesteśmy zainteresowani, aby sytuacja na Białorusi była spokojna i stabilna. Uważamy, że temu będzie sprzyjać, rozpoczęta z inicjatywy władz państwowych reforma konstytucyjna - powiedział szef rosyjskiego MSZ.

Czytaj więcej
kreml free 1200.jpg
Szef rosyjskiego MSZ: jeśli UE nie chce dialogu, możemy przestać się komunikować

Tymczasem niezależny białoruski publicysta Uładzimir Hłod powiedział Polskiemu Radiu, że nie jest zdziwiony wypowiedziami szefa rosyjskiej dyplomacji odnośnie sytuacji na Białorusi. - Retorykę ministra Ławrowa można przewidzieć, ale ciekawe, co jest ukryte poza ogólnymi frazesami? To jest najważniejsze - powiedział Hłod.

Posłuchaj
00:54 10762904_1.mp3 Siergiej Ławrow w Mińsku krytykuje Zachód i mówi o sytuacji na Białorusi. Relacja Włodzimierza Paca (IAR)

W Mińsku przeprowadzone zostało kolegium ministerstw spraw zagranicznych Rosji i Białorusi. Odbywa się ono raz do roku naprzemiennie w stolicach obu krajów. Ma służyć koordynacji ich zagranicznej polityki.

jp

Czytaj także

Rosja przestanie "komunikować się" z UE? Prof. Żurawski vel Grajewski: to pustosłowie

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 21:12
- Rosja w istocie nie szanuje Unii Europejskiej, rozumianej jako struktura ponadnarodowa. Niemożliwe jest jednak, by nie podejmowała kontaktów z najważniejszymi państwami. Mocarstwa naszego kontynentu będą niewątpliwie przedmiotem intensywnych zabiegów dyplomacji rosyjskiej - powiedział prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń