X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Dziękujemy, nie skorzystamy". Krasnodębski o propozycji szefowej KE ws. zasady warunkowości

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 16:34
Europoseł Zdzisław Krasnodębski odrzucił propozycję szefowej Komisji Europejskiej dotyczącą mechanizmu warunkowości. "Dziękujemy, nie skorzystamy z tej propozycji. Czekamy na poważną" - napisał na Twitterze Zdzisław Krasnodębski.
Soziologe, Professor an der Universitt Bremen, polnischer Abgeordneter des Europischen Parlaments.
Soziologe, Professor an der Universität Bremen, polnischer Abgeordneter des Europäischen Parlaments.Foto: Michal Wozniak/East News

Dziś rano Ursula von der Leyen zasugerowała, by kraje, które mają zastrzeżenia do mechanizmu uzależniającego wypłatę funduszy od kwestii praworządnościowych, zaskarżyły regulacje do unijnego Trybunału Sprawiedliwości.

kukiz1.jpg
"Polska musi dbać o podmiotowość w Unii, czasami trzeba grać twardo". Paweł Kukiz o sporze wokół budżetu UE

Czytaj więcej:

Krasnodębski: chcecie pogwałcić unijną praworządność

Profesor Zdzisław Krasnodębski, który dziś rano uczestniczył w debacie na sesji plenarnej, mówił, że mechanizm jest niezgodny z europejskim traktatem.

Posłuchaj
00:28 Krasnodębski IAR.mp3 Zdzisław Krasnodębski o propozycji warunkowania wypłaty funduszy europejskich od przestrzegania praworządności (IAR)

- Ta Unia jest, a przynajmniej powinna być, Unią wolnych i równych narodów, zbudowaną na traktatach w duchu kompromisu, a nie dyktatu. Traktaty mówią o tym jak ustalamy wieloletnie ramy finansowe. Nie ma tam ani słowa o warunkowaniu funduszy od arbitralnie zdefiniowanego ryzyka zagrożenia praworządności. Państwo by chcieli te traktaty obejść. Mówiąc o praworządności, chcą Państwo pogwałcić unijną praworządność - dodał profesor Krasnodębski.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Waszczykowski: KE potwierdziła, że nie ma żadnej prawnie wiążącej definicji praworządności

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 12:39
- Komisja Europejska operuje w tej sprawie bardzo nieprecyzyjnym językiem, odwołując się do "ogólnych zasad". Nie jest to język prawa, lecz publicystyki politycznej - powiedział Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych, w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wójcik: praworządności chcą nas uczyć ci, którzy byli z nią na bakier od stulecia

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 14:05
- Jeżeli dzisiaj praworządności chcą nas uczyć ci, którzy byli na bakier z praworządnością przez ostatnie sto lat, to jest to bezczelność - oświadczył minister w KPRM Michał Wójcik. Zapewnił też, że Polska jest krajem praworządnym.
rozwiń zwiń