X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Debata w PE ws. aborcji w Polsce. Europoseł PiS: chodzi o podtrzymanie wygasających protestów

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 15:29
Debata w PE nt. aborcji ma na celu podniesienie temperatury sporu politycznego w Polsce i podtrzymanie wygasających protestów ulicznych - powiedziała europoseł Jadwiga Wiśniewska z PiS. Dodała, że europosłowie tej partii będą głosowali przeciwko rezolucji.
Budynek Parlamentu Europejskiego
Budynek Parlamentu EuropejskiegoFoto: RossHelen/ Shutterstock
shutterstock parlament europejski 1200.jpg
Debata w PE na temat aborcji w Polsce. Kempa: wyroki TK nie mogą być podważane przez UE

- Debata dotycząca aborcji w PE to realizacja scenariusza "zagranica" zapowiedzianego przez Grzegorza Schetynę po przegranych przez PO wyborach. To kolejna debata o polskich sprawach w PE. Odbędzie się w szczególnym czasie, w trakcie pandemii. Jej inicjatorzy chcą za wszelką cenę podtrzymać przygasające protesty uliczne, które zagrażają życiu i zdrowiu Polaków - zaznaczyła Jadwiga Wiśniewska w rozmowie z PAP.

Czytaj również:

"PE łamie praworządność"

Jak dodała, debata wpisuje się w ideę utrzymania protestów w Polsce. - Podkreślam, że należy szanować traktaty unijne, bo to one jasno wyznaczają zakres działania UE i granice jej kompetencji - mówiła Jadwiga Wiśniewska.

- PE, który wielokrotnie wzywa do poszanowania praworządności, tę praworządność łamie, bo chce wchodzić w kompetencje przynależne państwom członkowskim. Trzymajmy się faktów, a te mówią wyraźnie, że regulacje w zakresie ochrony życia i opieki medycznej są kompetencją państw członkowskich - wskazała.

PE 1200 pap.jpg
Aleksandra Rybińska: z Niemiec płyną sygnały, że przyjęcie budżetu UE to kwestia najbliższych dni

Posłowie PiS z własną rezolucją

Wiśniewska mówiła, że Trybunał Konstytucyjny orzekł o zgodności ustawy z konstytucją, a byli członkowie TK ocenili, że Trybunał nie mógł orzec w tej kwestii inaczej. - Konstytucja była podpisana notabene przez lewicowego prezydenta i przyjęta przez Sejm pod rządami lewicy - wskazała.

Dodała, że europosłowie PiS będą głosowali przeciwko rezolucji, pod którą podpisało się pięć frakcji. - Przedłożyliśmy własny projekt rezolucji, w którym wskazujemy, na szereg regulacji prawnych podkreślających konieczność ochrony życia i wskazujemy również na to, że te kwestie należą do kompetencji państw członkowskich - podsumowała.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PiS wychodzi z własną rezolucją ws. aborcji w PE. "Złożyliśmy alternatywną propozycję"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 20:15
- PiS złożyło własny projekt rezolucji ws. aborcji, w którym wskazuje, że sprawa należy do wyłącznych kompetencji państw członkowskich - poinformowała europoseł PiS Jadwiga Wiśniewska. Temat ten wywołuje duże emocje, w środę przed PE ma odbyć się demonstracja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sobolewski o praworządności: ze strony prezydencji niemieckiej nastąpiło "przemyślenie tematu"

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 08:28
- Po tym, jak Węgry powiedziały: "weto", a Polska zagroziła użyciem weta, na pewno ze strony prezydencji niemieckiej nastąpiło "przemyślenie tematu" - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Sobolewski, szef komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń