X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zbiórka Polskiej Misji Medycznej w Senegalu. 2,5 mln osób cierpi z powodu niedożywienia

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 06:43
300 złotych miesięcznie chce zebrać Polska Misja Medyczna na pomoc dla szczególnego dziecka w Senegalu. Chodzi o niedożywionego chłopca o imieniu Mor, który dodatkowo cierpi na rzadką chorobę skóry.
Zbiórka pieniędzy dla More
Zbiórka pieniędzy dla MoreFoto: Polish Medical Mission/Polska Misja Medyczna/Twitter
afryka 1200.jpg
Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej. "265 mln osób grozi głód, 827 mln - niedożywienie"

Czteromiesięczny chłopiec cierpi na chorobę, nazywaną potocznie rybią łuską. Nie może samodzielnie zamknąć powiek, a oddycha wyłącznie przez usta. Jego rodziców nie stać ani na leczenie, ani na odpowiednie żywienie dziecka.

Pomoc dla chłopca z Senegalu, który cierpi na rzadką chorobę skóry
Opracowanie: Wojciech Cegielski

- Dzięki temu, że trafił do ośrodka, który wspieramy, od razu skierowaliśmy go do szpitala, gdzie postawiono właściwą diagnozę i teraz już wiemy, jak możemy leczyć Mora. Chcemy, żeby mógł jak najbardziej w swojej sytuacji rozwijać się i żyć normalnym życiem - mówi Xymena Dyduch z biura Polskiej Misji Medycznej w Senegalu. Koszt miesięcznego leczenia chłopca to 300 złotych.

Organizacja rozpoczęła też zbiórkę pieniędzy na rzecz innych niedożywionych dzieci w Senegalu. Ocenia się, że 2,5 miliona osób w tym kraju nie stać na wystarczającą ilość jedzenia, a wśród niedożywionych Senegalczyków dwie trzecie to dzieci. Powodem są bieda i brak właściwej opieki lekarskiej.

Posłuchaj
00:44 polska misja medyczna.mp3 Senegal - Polska Misja Medyczna pomaga niedożywionym dzieciom. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

Szczegóły zbiórki na pomoc dla niedożywionych senegalskich dzieci można znaleźć na stronie internetowej Polskiej Misji Medycznej www.pmm.org.pl. Zbiórka prowadzona jest także na Facebooku.

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska Misja Medyczna pomaga służbie zdrowia w Tanzanii

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 09:00
Pomoc noworodkom jest głównym zadaniem nowego programu Polskiej Misji Medycznej. Organizacja rozpoczęła szkolenia lekarzy i pielęgniarek w Tanzanii, a w planach ma podobne działania w Birmie.
rozwiń zwiń